Jak vybrat vhodný parfém?

S věkem se každé ženě mění vkus, a proto by se měly v průběhu let změnit i parfémy a jejich vůně. Logicky se nám „čich“přeměňuje také v ročním období, což znamená, že by žena měla nosit jiný parfém v letních slunných dnech i zimním období. Kůže totiž reaguje na vonné složky úplně jinak v chladu, než v horkém počasí. Už dávno žena nenosí jeden parfém po celý život, stejně jako obměňuje svou kosmetiku, měla by měnit i vůně.

Možná si myslíte, že z nepřeberného množství značek si nikdy vhodný parfém nekoupíte, nebo že vám muž nevybere to, co byste chtěla. To jste na omylu. Dnešní článek vám alespoň trošku přiblíží vhodné vůně podle typu osobnosti ženy. Bude se vám tak možná lépe kupovat vhodná značka nejen pro vás, ale také jako dárek pro jinou ženu.

Při nakupování myslete na osobnost ženy

Pokud žena patří k vůdčím typům, bude ji slušet výrazná květinová vůně. Právě ona totiž evokuje sílu i moc a přitom nijak nepřevažuje nad samotnou osobností dámy. Elegantní styl podtrhnou vůně s lehkým citrusovým nádechem. Pro odvážné a sebevědomé dámy se nejvíce hodí provokativní parfémy s obsahem hřejivé vanilky, či elegantními květy, jako je například jasmín.Jestliže miluje žena sport a pohyb, citrusovou vůni nic nepokazíte. Skvěle se hodí aroma pomerančovníku, grapefruitu, ale také hrušek a svěžího bergamotu. Osudové, svůdné dámy si mohou ušetřit čas vybíráním a zamířit rovnou k flakónkům v tmavých odstínech. Právě ty v sobě skrývají nejsmyslnější vůně s hřejivými tóny ambry i vanilky doplněné o květinové nádechy jasmínu, fialek nebo konvalinek. Pohodové typy, které si s ničím nedělají hlavu, se nejčastěji obklopují smyslnou vůni dřeva, pepře i pačulí, což jsou přísady i pánských parfémů.

Levné parfémy české výroby jsou stejně kvalitní jako značkové

Dnešní parfumerie nabízí nepřeberné množství značek různě vonících parfémů, a proto nemáme obavy, že byste si nevybrala. Avšak jestliže hledáte levné parfémy, vyzkoušejte nakoupit na esParfémy cz, jež nabízí skutečnou kvalitu jako známé značka, jsou ale vyráběny v České republice.