Jak vybrat správné ergonomické nosítko

Chcete si usnadnit nošení dítěte ve chvíli, kdy jste se zrovna vydali na výlet bez kočárku? Důvodem může být úspora místa nebo nevhodnost kočárku do nerovného povrchu v přírodě. V každém případě je nejlepším řešením ergonomické nosítko. V ergonomickém nosítku má Vaše dítě na rozdíl od klasického uvázaného šátku správnou polohu podporující jeho zdravý vývoj. Množství ergonomických nosítek na trhu stále roste a pro rodiče je tudíž čím dál tím složitější se v nabídce vyznat. Poradíme Vám proto, na co si dát při výběru největší pozor, aby jste pořídili správně.

Nedat na první dojem

Ať už si hodláte koupit ergonomické nosítko přes internet nebo v kamenném obchodě, je vždy důležité si nosítko nejdříve vyzkoušet. Před samotnou koupí je ideální si nosítko nejdříve půjčit od kamarádky nebo ve specializovaných půjčovnách. Budete tak mít dostatek času na to zjistit, jestli vyhovuje Vám i Vašemu dítěti. Nosítko se vyplatí otestovat i v případě, že Vám napoprvé sedne. Až po delší době totiž zjistíte, jestli je pro Vás to pravé a zda se vyplatí do něj investovat.

Nejdůležitější kritéria ergonomického nosítka

U ergonomického nosítka je z fyziologického hlediska nejdůležitější, aby umožňovalo nošení dítěte vždy obličejem k Vám. Nejenže se dítěti neprohýbají zádíčka, ale nepůsobí na něj rovněž tolik okolních vjemů a má se možnost schoulit se a schovat do bezpečí. Záda dítěte by v nosítku měla být zakulacená. Správné ergonomické nosítko má poddajnou zádovou opěrku, která dítěti prohne zádíčka do písmene C. Tato poloha je pro dítě přirozená již od času stráveném v maminčině bříšku. Pro pohodlnost děťátka by látka zádové opěrky měla sahat od jednoho kolínka po druhé a tvořit dostatečnou oporu pod zadečkem. Posledním bodem je umístění kolínek, která by měla být výš než zadeček. Při pohledu čelem k nosiči by tak měly nožičky dítěte vytvořit písmeno M.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *