Jak vybrat pro vašeho miláčka ten nejlepší pelíšek

Máte doma psa, který potřebuje nový pelíšek? Pokud ano, pak se v dnešním článku dozvíte jak správně pelech vybrat i kde veškeré potřeby pro psy koupíte.

Vhodná velikost

Pelíšky pro psy by měly být vždy minimálně stejné velikosti, jako jsou samotní hafani. Nejlépe však je, pokud je o něco větší. Jen tak mají pejsci možnost se pořádně protáhnout i v klidu pohovět.

Tvar i materiál

Pro každého pejska se hodí jiný tvar i typ. Pokud vlastníte bojácného hafíka, bude pro něho lepší pelech připomínající psí boudu. Ten je totiž krytý ze všech stran. K vhodným typům patří také ty, které připomínají dětský bazének. V takovém tvaru si může pejsek ležet uprostřed a vyvýšené strany použít jako polštář. Pro velké pejsky jsou skvělé i matrace pro psy, které jim dávají dostatek prostoru kolem sebe. Při koupi se vyvarujte pelíšku, u kterého nejde udržovat čistotu. Nejlepší jsou takové, jež jdou lehce vyprášit, vyluxovat i vyprat v pračce.

matrace

Nakupte na mujmazlik.cz

Pelíšky pro psy se nevyrábějí jen v různých velikostech, ale také v různých tvarech i typech materiálů. Podle toho se liší také cenově. Stejně jako je důležitý správný výběr, je důležitý i správný prodejce. Široký výběr pelechů i ostatních potřeb pro psy najdete na mujmazlik.cz. Tento internetový obchod vám nabízí kvalitní pelíšky, a to ať máte doma yorkšíra nebo dogu. Jsou vyráběny z kvalitních materiálů, mají hezký vzhled a jsou extra odolné. Neváhejte a navštivte obchod mujmazlik.cz, kde vyberete pro svého člena rodiny pohodlné ležení za dobré ceny.

Na pejska nespěchejte

Po koupi nového pelechu vždy nechejte pejska, aby se s ním seznámil. Nenuťte ho. Musí si ho sám prozkoumat a vyzkoušet. Někdy je vhodné ho vyprat v pracím prášku, který pejsek a zná a je na něho zvyklý. Dejte si však pozor, abyste ho nepřevoněli. Ležení mu můžete rovněž vystlat jeho oblíbenou dekou, bude tak vědět, že místečko je jen jeho. Více zajímavostí o pejscích i jejich výchově se dozvíte na infopes.cz.