Jak vybrat elektronický obojek pro psa?

Snem každého chovatele je dobře vycvičený pes. Výcvik některých psů je ale problematický a někteří chovatelé se rozčílí natolik, že celá situace vyústí bolestivými fyzickými tresty. Existuje ale mnohem lepší možnost, jak výchově vašeho psa pomoci – elektronický výcvikový obojek! Jedná se o velice účinnou výchovnou metodu, která je naprosto bezpečná, a navíc psa mnohdy ochrání před nebezpečím. Jak ale vybrat mezi širokou škálou nabízených produktů?

Elektronický obojek pro psa je moderní a naprosto bezpečnou výcvikovou pomůckou a výcvik psa je díky ní mnohem snadnější. Díky tomuto obojku se vám již nestane, že by se váš pes rozběhl za zvěří, jedl, co najde na zemi, nebo byl jakkoliv neposlušný. Elektronický obojek ho totiž snadno upozorní na nesprávné chování.

Jak fungují elektronické obojky?

Elektronické obojky pomáhají ve výcviků psů na základě zvukových signálů nebo vibrací, které psa upozorní na nevhodné chování. Pokud je pes dále neposlušný, následuje elektrostatický výboj různé úrovně (dle konkrétního psa).

I přes mnoho nepříznivých názorů na tento produkt jsou elektronické obojky mnohem lepší variantou, než nepříjemné fyzické tresty formou plácnutí přes zadek či tahání za kůži. Při správném používání obojku elektrické výboje vašeho psa rozhodně nebudou bolet a váš čtyřnohý přítel rychle pochopí, jak tento systém výcviku funguje.

Jednotlivé úrovně impulzů lze přizpůsobit velikosti i temperamentu každého psa. Impulz by měl přijít bezprostředně po nevhodném chování, aby pes věděl, za co je v danou chvíli trestán. Zároveň doporučujeme s výcvikem začít v domácím prostředí nebo na klidném místě, kde vašeho psa nebude nic rozptylovat.

Jak vybrat vhodný elektronický obojek?

Elektronický obojek vybírejte zejména dle temperamentu a velikosti každého psa. K výchově některých psů je potřeba obojek s vyšší intenzitou impulzů, někteří psi jsou naopak citlivější a elektrický výboj by je mohl bolet. Pokud s elektronickými obojky nemáte zkušenosti, ideálně se poraďte ve specializované prodejně.

Chodíte se psem na procházky do přírody a hrozí nebezpečí útěku za zvěří? Pak se zaměřte na elektronické obojky, které vám umožní co nejrychlejší reakci. Nejefektivnější varianty obojků jsou vybaveny tlačítkem pro každou funkci zvlášť.

Obojek také vybírejte na základě dosahu signálu, který je zpravidla uváděn jako maximální vzdálenost za ideálních podmínek, kde mezi vysílačem a přijímačem nejsou žádné zábrany (například stromy, kopce atd.). Nebudete tak nepříjemně překvapeni, že již na neposlušného psa „nedosáhnete“.

obojek

Doporučené produkty

Majitelé středních plemen psů si v posledních letech oblíbili zejména elektronický obojek BENTECH T04L, který potěší příznivou cenou a je vylepšen o plně vodotěsný a dobíjecí přijímač. Dosah signálu je až 300 metrů, což je naprosto dostačující vzdálenost umožňující reakci. Díky vodotěsnosti pes může s obojkem i do vody.

Opatrní buďte zejména při výběru elektronického obojku pro menší plemena psů. Do této kategorie řadíme zvířata do 10 kg, která jsou vzhledem ke své velikosti a váze citlivější na intenzitu výbojů. Zde doporučujeme například obojky BENTECH T032A nebo iPETS 619.

Pro větší plemena je pak nutné zvolit elektronický obojek s možností více úrovní intenzity výbojů, například obojek iPETS 618 nebo BENTECH P610.

Obchod Výcvikové obojky

Přemýšlíte-li nad zakoupením elektronického obojku nebo protištěkacího obojku pro vašeho psa, skvělou volbou je obchod Výcvikové obojky, který se nachází v Praze. Firma se prodejem potřeb pro psy, především elektronických výcvikových obojků, zabývá již od roku 2007. Za 50 Kč na den si zde zákazníci mohou výcvikový obojek také půjčit. Zkušený tým obchodu Výcvikové obojky ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu. Více informací naleznete na webu elektronicke-vycvikove-obojky.com.