Jak vybrat dětskou autosedačku

Děti jsou to nejcennější, co máte. Proto byste je měli za všech okolností ochraňovat. Správným výběrem dětské autosedačky je chráníte před následky případné autonehody. Jak ale správně autosedačku vybrat?

Do kdy musí dítě autosedačku používat?

Podle přepisů musí mít autosedačku děti s hmotností nižší než 36 kg a výškou do 150 cm. Ta musí podle platné legislativy splňovat řadu kritérií.

Důležitý je technický standard i atest

Základním požadavkem je soulad technických parametrů s evropským standardem ECE R44/04. Sedačka musí mít rovněž atest zaručující, že její konstrukce splňuje všechny bezpečnostní požadavky a nemá žádné vady bránící prodeji. U autosedačky byste také měli vždy znát jméno výrobce a název produktu. Pro výběr je rozhodujícím údajem hmotnost dítěte, jeho věk i velikost.

Podle váhy dítěte se autosedačky dělí na 4 kategorie

  1. Kategorie 0/0+: 0 – 13 kg pro nesedící kojence – sedačka ve tvaru skořepiny.
  2. Kategorie I: 9 – 18 kg a pro děti přibližně do 4 let.
  3. Kategorie II: 15 – 25 kg a děti zhruba do 6 let.
  4. Kategorie III: 22 – 36 kg.

prislusenstvi_k_autosedackam

Dítěti zpříjemněte jízdu příslušenstvím k autosedačkám

Nezapomínejte na to, že dítě bude v sedačce trávit různě dlouhou dobu, aniž by se mohlo výrazně pohybovat. Věnujte pozornost i kvalitě polstrování a vybírejte vhodné příslušenství k autosedačkám. Rozhodně se vyhněte nákupu dětské autosedačky v bazaru. Riskujete zde nákup sedačky poškozené autohavárií.

Přehledný nákup přes internet

Velký sortiment kvalitních dětských autosedaček má internetový obchod elektro-internet.cz. Zboží je přehledně rozděleno do jednotlivých kategorií podle hmotnosti dítěte a najdete zde také vhodné příslušenství v podobě nákrčníků, chráničů na bezpečnostní pásy nebo zrcátka na opěrky.  Kromě širokého výběru dětských autosedaček vám obchod nabízí i různé elektro vybavení, jako jsou tablety, chladničky, vysavače a podobně.