Jak vybrat dětem oblečení pro volnočasové aktivity?

Děti milují pohyb venku na čerstvém vzduchu a s příchodem teplejšího počasí je načase začít řešit, co obléct dítěti, aby mu bylo při těchto venkovních radovánkách příjemně. Ať už dítě chystáte na tábor, k babičce, či jen na hřiště, vždy vybírejte praktické a pohodlné outdoorové oblečení, které nebude dítěti bránit v jakémkoliv pohybu. Přečtěte si následující rady, které vám s vhodným výběrem pomohou.

Do přírody za každého počasí

Vždy záleží na tom, co hodláte s dětmi podnikat. Pro náročnější výlety je dobré investovat do kvalitního outdoorového oblečení, které se většinou skládá z funkčního trika, fleecové mikiny, nepromokavé bundy, kvalitních kalhot a především pohodlných, pevných bot. Na tomto oblečení je nejdůležitější systém vrstvení, který umožňuje oblečení sundávat a zase oblékat v případě potřeby. Díky tomu se dítě nezpotí, ale také nenachladne. Někdy není od věci pořídit také termoprádlo, které udrží tělo celý den v teple. Celodenní túry si žádají prodyšné materiály, které odvádí pot a zajistí tak, že se pokožka nezapaří, což by v opačném případě mohlo mít za následek vyrážky a ekzémy.

detska-vesticka-fleece-kugo

Pohodové odpoledne na hřišti

Pro méně náročné aktivity, jako jsou například procházky, návštěvy dětského hřiště a podobně, platí obdobná pravidla. Dětské oblečení by se mělo vrstvit a být z kvalitního materiálu, nejlépe z bavlny, neboť při pohybových aktivitách potřebuje dětská pokožka dýchat, a právě bavlna zajišťuje, že se pokožka nezapařuje. Dítě však v tomto případě nemusíte oblékat do drahého sportovního oblečení, ale bohatě postačí obyčejné dětské triko a tepláky. Toto oblečení dítěti zajistí dostatečnou volnost a pohodlí při pohybu.

Pro tento druh pohybu jsou také ideální volbou teplákové soupravy, které se nejčastěji skládají z tepláčků a mikin.