Jak se učit s prvňáčkem

Pokud máte doma prvňáčka, pak vás asi napadají různé myšlenky. Většina rodičů však řeší, jak se s prvňáčkem učit. Protože to, jaké metody si dítě na základní škole osvojí, pak samozřejmě používá i ve vyšším věku. Není totiž řešení nutit dítě, aby se učilo nazpaměť, vše musí pochopit a umět říct vlastními slovy.

Hrajte si

U malých dětí by neměla být příprava do školy dril a biflování. Učit bychom se s ním měli v klidu, bez stresu. Dítě učte i kde všechny potřebné informace najde. Příprava by neměla být ani příliš dlouhá. P příchodu ze školy by se mělo nejdříve odreagovat hraním nebo venku sportem. Podle studií výkonnost klesá kolem 15. hodiny a poté pomalu stoupá, nejvyšší je kolem 17. hodin.

Dostatek světla a vyvětraná místnost

Děti potřebují jistoty, proto by mělo být přesně dané a neměnné místo i na učení. V žádném případě nevolte postel. Před učením místnost vyvětrejte i v zimním období. Nepřetápějte místnost, průměrná teplota má na učení vliv. Zajistěte dostatek světla, nejlépe toho přirozeného. V zimním období mu pořiďte více zdrojů světla současně.