Jak připravit středoškoláka na maturitu z angličtiny?

Máte doma středoškoláka, který se chystá na jaře 2017 k maturitě? Pak jsou následující řádky přesně pro vás. Poradíme vám, jak mu co nejlépe můžete pomoci v tom, aby nejenže uspěl u nadcházející maturity, ale také se dostal na vysokou školu či si po maturitě našel dobrou práci.

Jak ho nejlépe přinutit začít se připravovat

Jak je na tom váš středoškolák? Našla si v jeho diáři již své pevné místo příprava na maturitu, obzvláště pak příprava na maturitu z angličtiny, anebo vás stále ještě odbývá slovy, že mu ještě zbývá dost času? A dost možná se se stejnými slovy chlácholíte i vy sami, ale věřte, že toho času zase tak moc už nezbývá.

Když uvážíte, že v následujících měsících bude muset být k jeho obvyklému (ne)učení se a dalším aktivitám zahrnuta i příprava na maturitu z angličtiny, tak sami brzy poznáte, jak dokáže čas rychle a nezastavitelně utíkat. Pokud chce tedy váš středoškolák kromě maturity zvládnout i příjímací zkoušky na vysokou školu, měl by s učením začít co nejdříve.

Teď si jistě říkáte: „To se mu to povídá, když toho mého experta nemusí přesvědčovat on sám”. Jak tedy přesvědčit náctiletého, který se pořád někde toulá venku anebo jej naopak nemůžete doma odtrhnout od počítače, aby si sednul za stůl a začal se připravovat na maturitní zkoušky?

Mám pro vás řešení a tím je předmaturitní jazykový kurz. Pokud na takový kurz přihlásíte vašeho středoškoláka už nyní, přinutíte jej, aby s přípravou na maturitu začal hned. Je prokázané, že pravidelná docházka na předmaturitní kurz angličtiny pozitivně ovlivní i jeho přípravu na maturitu i z ostatních předmětů.

Díky jazykovému kurzu se zlepší nejen jeho angličtina k maturitě, ale jazykový kurz je zároveň také nejlepší investicí do jeho budoucnosti. Na rozdíl totiž od maturitních předmětů, které často jenom splní a už se k nim v životě nevrátí, tak s angličtinou se bude dostávat do styku po zbytek svého života.

méně kvalifikované pracovní pozice dnes totiž vyžadují pokročilou znalost angličtiny a pro studium téměř jakéhokoliv oboru na vysoké škole je dnes znalost anglického jazyka taktéž nezbytná. Příprava na maturitu z angličtiny se tak vašemu dítěti vrátí hned několikrát a je vynikající investicí do jeho zářné a skvělé budoucnosti.

Jaký předmaturitní jazykový kurz se nejlépe hodí pro středoškoláka?

Jaký přípravný kurz k maturitě ale vybrat budoucímu maturantovi? V prvé řadě by to měl být kurz kvalitní, tak aby jej dokázal pořádně připravit a zároveň, abyste nemuseli litovat peněz za něj vynaložených. Kromě kvality však musí předmaturitní kurzysplňovat ještě další kritéria, jako jsou mladý kolektiv, příhodné prostory a aktivní metoda výuky.

Jen tak máte jistotu, že příprava k maturitě z anglického jazyka bude vašeho středoškoláka bavit a nebude se snažit jazykové výuce vyhýbat. Jaký kurz angličtiny konkrétně tedy pro středoškoláka vybrat?

Jeden z nejlepších jazykových kurzů vhodných pro přípravu na maturitní angličtinu je od Jazykové školy PELICAN. Jazyková škola PELICAN navíc splňuje také všechna tři výše zmíněná kritéria. Nabízí příhodné prostory ve středu města Brna, kde se bude váš středoškolák vzdělávat s mladými lidmi, jako je on sám, a navíc má jednu z nejpropracovanějších forem aktivní výuky.

Nese název PELICAN Active Learning System a jazyková škola jí vypracovala ve spolupráci se zahraničeními partnery ze Západních zemí. Navíc, ne jako obvyklý předmaturitní kurz angličtinynabízený konkurenčními společnostmi, není kurz od PELICANA jednostranně zaměřený.

Díky tomu máte jistotu, že naučená angličtina k maturitěse mu nebude hodit pouze ke zkoušce, ale že z jazykových dovedností získaných na kurzu od Jazykové školy PELICAN bude čerpat ještě řadu dalších let.

Předvánoční rada: nadělte mu kurz od ježíška

To víte, že přípravný jazykový kurz k maturitězabalený jako vánoční dárek nevybudí z vašeho náctiletého potomka stejné nadšení, jaké by převedl například z nového mobilního telefonu.

Na druhou stranu, pokud mu správně vysvětlíte, že mu jazykový kurz nejenže usnadní maturitu (nebude se muset na ní v předmaturitním shonu tolik učit), ale zároveň mu otevře dveře na řadu zahraničních ale i českých univerzit –  pokud se chystá studovat na vysoké škole anglický jazyk (či libovolný obor v anglickém jazyce), tak bude váš potomek nakonec za dárek od ježíška velmi vděčný.

Zároveň pokud se díky kurzu zlepší v angličtině, může si najít i práci v zahraničí, kde nasbírá řadu zkušeností a vydělá si i pěkné peníze.

Tak neváhejte a nadělte letos k Vánocům vaší ratolesti přípravný jazykový kurz k maturitě od Jazykové školy PELICAN. Garantuji vám, že za pár let bude ještě s láskou vzpomínat na to, jaký skvělý dárek od vás na Vánoce letos dostal a bude vám za něj ještě dlouho děkovat.