Jak na zdravé vlasy

Vlasy mají být naší chloubou. Bohužel ne každý se krásnou, bujnou a rychle rostoucí kšticí může chlubit. I když zde mohou hrát hlavní roli geny, velkou měrou se na stavu našich vlasů podílí také péče o ně. Pokud je zanedbáváme nebo pokud se dopouštíme tradičních chyb, na něž nejeden kadeřník upozorňuje, pak se nemůžeme divit jejich nehezky vypadajícímu stavu. Zmiňme si, jak na zdravé vlasy a jak díky tomu předcházet jejich lámání se. 

Je to o správné péči

Aby byly vlasy zdravé, je nutno také dodržovat základní návyky a správnou péči. Například umývat si vlasy pouze vlažnou vodou, nikoliv horkou. Při působení horké vody se z pokožky omývá základní lipidová vrstva, která je potřebná pro ochranu vlasových folikul. 

Po umytí vlasů byste měli také chvíli vyčkat s česáním. Nadměrné tahání a zatěžování mokrých vlasů vede k jejich lámavosti. Proto vždy počkejte několik minut, než se dáte do česání. Pro krásné vlasy se také nedoporučuje chodit spát s mokrými nebo vlhkými vlasy. Ty jsou totiž vystaveny zapaření, které podporuje vznik bakterií oslabujících vlasovou strukturu.  

Doplňování kolagenu je nezbytností

Abyste se vyhnuli padání vlasů a dopřáli si lesklou hřívu, je dobré vlasům pravidelně dodávat kolagen. Kromě toho je potřeba zaujmout režimová opatření, která zabrání namáhání vlasových folikul a pokožky hlavy. Výsledkem budou krásně zdravé a lesklé vlasy. 

Ještě však k tomu kolagenu – mluvíme o bílkovině, která se bohužel z těla postupem let vytrácí. A společně s ní se vytrácí pružnost, elasticita pokožky. Jelikož je však protein obsažen i ve vlasech, ztrácí se skvělý a zdravý vzhled našich vlasů. Opětovaným doplněním kolagenu se však stav naší kštice znovu zlepší.

Stop špatným návykům

Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle zdravý duch. To, jestli je zdravé tělo se však projevuje i na našich vlasech. Pokud do svého těla pouštíme škodliviny, pakliže dlouhodobě kouříme nebo nadměrně pijeme alkohol, to vše se může negativně odrazit na stavu naší hřívy. Proto vyhoďte ze svého života nezdravé návyky a uvidíte, jak se celkově promění vaše tělo i vlasy jako takové.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *