Jak bojovat se sníženou imunitou u dětí

Dětská imunita je mnohem nižší než u nás dospělých. Proto dětem stačí malé prochladnutí nebo kýchnutí a může začít stonat. Největší nebezpečí pak představují pro děti školy a školky, kde je velká koncentrace bakterií a virů. Snížená imunita trápí většinu malých dětí, a přitom i s tímto problémem se dá bojovat. Posílení imunity totiž není zase tak složité.

Choďte s dětmi často ven

Pro zdraví dítěte je velmi důležitý pohyb na čerstvém vzduchu. Při pobytu venku totiž dochází k prokrvení sliznic i celých dýchacích cest, což zvyšuje jejich odolnost. A to i pohyb venku v zimních měsících.

Naučte je základní hygieně

Čistota půl zdraví. A je to pravda, protože i špatné hygienické návyky dětskou imunitu oslabují. Kromě virů v podobě nachlazení totiž přichází i viry a bakterie, které dokážou potrápit dětské bříško. Základem je umývání rukou, a to nejen před jídlem, ale i vždy po návratu zvenku.

Dostatečný spánek

Nám dospělým by mělo stačit spát zhruba osm hodin denně. Avšak děti potřebují spát o něco více. Batolata by měla spát až 13 hodin, předškoláci a mladší děti alespoň 10 hodin denně. Pokud již vaše dítě nespí po obědě, pak byste ho měli naučit chodit do postele o něco dříve večer. Organismus při spánku odpočívá, a je tak odolnější vůči nemocem.

Důležité jsou vitamíny

Důležitou roli v imunitním systému nehraje jen vitamín C, ale také vitamin D. Pokud tedy má dítě, anebo i dospělý jedinec malou hladinu tohoto vitamínu, je náchylnější k různým nemocem. Snížená imunita se pak projeví častým nachlazením, opakovanými infekcemi a chřipkou. Odborníci tvrdí, že zhruba 50 % dětí i dospělých trpí právě nedostatkem vitamínu D. Přitom se dá snadno doplnit konzumací ryb a mléčných výrobků. Vyplatí se také investovat i do některých vitaminových doplňků.

oslabena_imunita

I Vibovit School může pomoci s oslabenou imunitou

K takovým vitamínům patří přípravek Vibovit School, který byl vyvinut speciálně pro potřeby dětí ve věku od 8 let. Jedná se o komplex vitamínů a minerálů ve formě zábavně tvarovaných cucavých tablet s příchutí lesních plodů. Více informací se dozvíte na www.vibovit.cz/produkty/school-produkty/school-8/.