Italské potraviny jsou zdravé a přitom skvěle chutnají

Každý z nás má rád jinou kuchyni. Někdo si užívá chuť indického kari, jiný ji zase nenávidí. Ale dovolím si tvrdit, že je jen málo lidí, kteří by neměli rádi italská jídla. Kdo měl tu čest ochutnat italské potraviny, okamžitě si jejich chuť zamiloval a vyhledává je i v České republice.

Jednoduchost i čerstvost

Možná je to právě proto, že italská kuchyně se pyšní spíše jednoduchostí a přesto si svou jedinečností získala a stále získává mnoho příznivců. Jedním z důvodů, proč máme ještě italské pokrmy v lásce, je fakt, že si staví své chutě na kvalitních surovinách, které dodávají jídlu to správné aroma i chuť. Možná jste si všimli, že Italové do svých jídel přidávají jen málo hodně aromatického sušeného koření, a je to zapříčiněno právě tím, že kvalitní a čerstvá surovina sama o sobě dodá jídlu potřebnou chuť.  Velmi často používají spíše bylinky čerstvé, nejčastěji pak bazalku, tymián či šalvěj. Jejich recepty jsou pak zdravé, chutné a lehké.

Základem skoro každého jídla je extra panenský olivový olej, mořská sůl a rajčata. Oblíbenou součástí pokrmů je také bazalkové pesto či olivy. Své pokrmy dochucují sýry – parmazánem i čerstvými sýry, které vyrábějí podle jejich tradiční receptury.

To co vás asi nejdříve napadne, pokud se řekne Itálie, jsou těstoviny, které se dělí na dva základní druhy. Čerstvé a sušené. Těstoviny jsou v Itálii servírovány v různých tvarech. Italové také rádi ve své kuchyni používají zdravé luštěniny, kam patří například cizrna. K oblíbeným pokrmům patří také rizoto i kuskus.  

Jak vidíte italská kuchyně je opravdu pestrá a přitom zdravá, takže pokud ji do svého jídelníčku ještě nezařazujete, měli byste začít.

Kde italské potraviny koupit?

Je škoda, že pravé italské suroviny ještě nejsou tak úplně běžným sortimentem zboží v obchodech. Avšak pokud toužíte po pravé kvalitní Itálii, nemusíte zoufat, protože v e-shopu Foodparadise seženete přesně to, co hledáte, a to nejen těstoviny, pesta, ale také vína a konzervované produkty. Nakupte na Foodparadise.cz a začněte jíst zdravě.