Inspirativní architektura

Inspirativní architektura je mému srdci velmi blízká. Způsob jak se dá oživit prostor, ve kterém trávíme čas, relaxujeme a často i pracujeme. Naše domovy hledají odraz našeho života a nezáleží z jakých částí nábytku, osobních kousků, ale ani jaké bytové doplňky a dekoracezde využijeme. Pro naše sebe vyjádření je náš dům velmi důležitý.

 

 

V tomto příspěvku se chci podělit o některé krásné věci, které vás třeba inspirují.

svícny

 
Toto nádherné zahradní posezení, zdobený železný nábytek skutečně ztělesňuje pojem „anglický venkov“.

Kytky a kamenné stavby jsou svatyní anglického designu. Člověk si může jen představovat, jak krásné to musí být, usadit se do načechraných polštářů a vyhlížet do zahrady. Když se posadíte s rodinou, nalejete si skleničku dobrého vína a hoří svícen. Lucerny propouští jen tolik světla, kolik si daná chvíle žádá. Cítíte vůni rozkvetlých květin a vlahý vzduch od moře.

Angličani mají tendenci používat spoustu přírodních textur a materiálů. Kytky, které jsou vyobrazeny na textilu, tapetách a jsou jich plné rámečky, působí velmi útulně.
Snad proto, že mají často deštivé počasí, nezapomínají na teplo svíček. Závěsné lucerny jsou v každém výklenku a prostřený stůl, kde není alespoň jeden ideálně skleněný svícen na čajovou svíčku, postrádá veškerou dokonalost.

I když jsou zmíněné skleněné svícny velmi lehké a vzdušné, kovový svícen si zde také najde své místo. Stejně jako lucerna, u které je naprosto jedno, z jakého je materiálu. Jestli je kovová nebodřevěná. Pokud je bílá, je tato lucerna pro letní měsíce vždycky top.
Výsledkem je rovnováha mezi komfortem a stylem s malým nádechem romantiky.

Nechejte se proto zlákat anglickou elegancí a zkuste si takovýto koutek vybudovat i ve vaší zahradě. Věřte, že už nebudete chtít trávit léto jinde.