Inspirativní architektura

Inspirativní architektura je mému srdci velmi blízká. Způsob jak se dá oživit prostor, ve kterém trávíme čas, relaxujeme a často i pracujeme. Naše domovy hledají odraz našeho života a nezáleží z jakých částí nábytku, osobních kousků, ale ani jaké bytové doplňky a dekoracezde využijeme. Pro naše sebe vyjádření je náš dům velmi důležitý.

 

 

V tomto příspěvku se chci podělit o některé krásné věci, které vás třeba inspirují.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

svícny

 
Toto nádherné zahradní posezení, zdobený železný nábytek skutečně ztělesňuje pojem „anglický venkov“.

Kytky a kamenné stavby jsou svatyní anglického designu. Člověk si může jen představovat, jak krásné to musí být, usadit se do načechraných polštářů a vyhlížet do zahrady. Když se posadíte s rodinou, nalejete si skleničku dobrého vína a hoří svícen. Lucerny propouští jen tolik světla, kolik si daná chvíle žádá. Cítíte vůni rozkvetlých květin a vlahý vzduch od moře.

Angličani mají tendenci používat spoustu přírodních textur a materiálů. Kytky, které jsou vyobrazeny na textilu, tapetách a jsou jich plné rámečky, působí velmi útulně.
Snad proto, že mají často deštivé počasí, nezapomínají na teplo svíček. Závěsné lucerny jsou v každém výklenku a prostřený stůl, kde není alespoň jeden ideálně skleněný svícen na čajovou svíčku, postrádá veškerou dokonalost.

I když jsou zmíněné skleněné svícny velmi lehké a vzdušné, kovový svícen si zde také najde své místo. Stejně jako lucerna, u které je naprosto jedno, z jakého je materiálu. Jestli je kovová nebodřevěná. Pokud je bílá, je tato lucerna pro letní měsíce vždycky top.
Výsledkem je rovnováha mezi komfortem a stylem s malým nádechem romantiky.

Nechejte se proto zlákat anglickou elegancí a zkuste si takovýto koutek vybudovat i ve vaší zahradě. Věřte, že už nebudete chtít trávit léto jinde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *