Hladíte své miminko?

Hlaďte miminka, léčíte je! Malé miminka jsou přímo stvořeny na hlazení či mazlení. Dělejte to co nejvíce, hlaďte je, mazlete se s nimi, jemně masírujte malé tělíčka. Podle výsledků experimentu, při kterém rodiče hladili a masírovali svoje miminka každý den 20 minut, se zjistilo, že tyhle dotyky jsou léčivé. Dotyky a masážní kůry zlepšily stav astmatiků, utišili a doslova uspali nepokojné drobečky a zlepšili i stav diabetiků. Jejich organismus lépe zareagoval na léky a zlepšil se jejich celkový zdravotní stav. Jemné masírování pomáhá dokonce i při dermatitidě.

Při masáží je důležité teplo – miminka jsou citlivé na teplotní výkyvy. Dejte pozor na to, aby v místnosti nebyl průvan. Nejdřív vezměte do dlaní hlavičku a jemně masírujte směrem od středu ven. Potom konečky prstů jemné potáhněte jedno a pak druhé ouško. Citlivě hladkejte tvář děťátka a potom konečky prstů kružte směrem od nosu k uším, od nosu k čelu, přes bradu a čelist.{module Sklik 600×190}

Do dlaně si nalijte trochu dětského oleje, přetřete si dlaně a začnete pomalu masírovat ramena a ruce děťátka. Dětem se líbí, pokud se budete hrát s jejich prstíčky na rukou. Promasírujte jim celou dlaň, protáhněte maličké prstíčky.

1394368 peace and innocence 2Dětem pomáhá i masáž bříška. Uvolňuje větry, zácpu, stimuluje peristaltiku. Nejdřív obě ruce podržte na bříšku a potom jednou rukou třete bříško ve směru hodinových ručiček. Zvedněte miminku kolínka nad bříško a přiložte k sobě chodidla. Pomaloučku kružte nožkami ve směru hodinových ručiček.

Nezapomeňte na záda. Dlaní je třete od ramen směrem dolů. Po obou stranách kružte jemně konečky prstů. Nakonec konečky prstů přecházejte po celé páteři.

Vždy dbejte o to, aby se masáž vašemu děťátku líbila, aby se cítilo příjemně. Masáž dělejte vždy v také poloze, aby na vás miminko vidělo.