Historie kočárku

Víte, že kočárky jsou poměrně staré? První kočárek zkonstruoval architekt William Kent a byl určený pro malého vévodu z Devonshiru. Namísto držadla měl opratě a prý ho někdy tahala i koza. To bylo v roce 1733.

První kočárky se velmi podobaly šlechtickým kočárům. Byli bohatě zdobené a skutečně si je mohli dopřát jenom ti nejbohatší. Koncem 18 století opratě nahradili držadla a tak se kočárky mohli tlačit. Když si v roce 1840 koupila tři kočárky královna Viktorie, chtěli se jí všichni podobat. Jednoduše, kočárek patřil k lepší společnosti.

Představte si, že kdysi se kočárky nesměli tlačit po chodníku, ale po cestě, stejně jako všechny ostatní vozidla. Procházky po chodníku musel zlegalizovat soud.{module Sklik 600×190}

V1395170 girl with stroller roce 1889 William H. Richardson z Baltimoru vynalezl polohovatelný kočárek. Novinkou byly nožní brzdy, což značně zlepšilo bezpečnost dítěte. Přibližně do poloviny dvacátých let minulého století byly hitem kočárky s proutěnými vaničkami a ozdobené záclonkami. Pak přišla móda kopírování automobilů – aerodynamický tvar, nárazníky, diskové kola, blatníky.