Grilování na zahradním grilu k létu zkrátka patří

Léto máme spojené hlavně s odpočinkem, sluněním, koupáním a samozřejmě setkáváním s přáteli. Kromě těchto činností patří k teplým měsícům rovněž grilování, a je jedno, zda probíhá na zahradě, terase, lodžii nebo menším balkónku. Všude totiž lze zahradní grily vhodné velikosti postavit. Jak ale vhodný gril vybrat? To vám poradíme v dnešním článku.

Dříve než se rozhodnete zahradní gril kupovat, je dobré si položit základní otázku, a tou je, kde bude gril stát. Měli byste vybrat stabilní místo, avšak nemělo by to být v blízkosti keřů a hořlavých materiálů. Také by měl stát tak, aby neohrožoval okolí a nelákal k prozkoumání malé děti. U velkých grilů je dobré vybrat závětří v klidném koutu zahrady.

Mobilní gril menších rozměrů

Pokud máte menší zahradu, nebo budete grilovat na menším balkóně, je vhodné zvolit přenosný gril menších velikostí. K tradičním patří otevřené typy s dřevěným uhlím, které jsou mobilní. Jejich nevýhodou je náročnější čištění.

prenosny_gril

Kotlové grily propečou i velké kusy masa

Pro větší prostory jsou vhodné kotlové grily, jež mají vyklenuté víko a hodí se pro větší kusy masa, které vyžadují více času na propečení. Hlavním topivem je dřevo nebo plyn. Údržba je snadná, protože tento gril obsahuje vyjímatelný nerezový popelník.

Plynový gril je téměř bez údržby

Jestliže jste v grilování začátečníci, pořiďte si plynový gril. Díky regulovatelným hořákům lze totiž přesně měnit teplotu a skvělý výsledek je tím pádem zaručen. Navíc jsou bezpečné, bez žhavých uhlíků a odstřikujícího tuku. Údržba je velmi jednoduchá, a díky plynu nemusíte řešit popel a saze.

plynovy_zahradni_gril

Přenosné ohniště

Skvělou variantou pro grilování jsou také přenosná ohniště, která připomínají tradiční mísy na vaření. Stačí přidat grilovací mřížku a můžete začít. Přenosná ohniště jsou k dostání v různých průměrech, podle toho pro kolik lidí byste rádi udělali dobré jídlo.

Kupte si gril od společnosti JADAL

Grilovací sezóna je v plném proudu. Nemusíte ovšem zoufat, protože stále můžete vybírat z široké nabídky od společnosti JADAL. Tato firma působí na našem trhu od roku 2010 a v jejich sortimentu zboží naleznete různé typy i velikosti grilů. Takže budou určitě spokojeni všichni zákazníci.