Finská sauna a její blahodárné účinky

Sauna si u nás získala velkou oblibu, přitom pochází z jiných evropských zemí. Sauna má blahodárné účinky na naše tělo i mysl, ale zároveň je to místo, kde se setkávají přátelé. Je místem odpočinku a relaxace.

Pozitivum sauny

Říká se, že tělo a psychika jsou spolehlivě očištěny právě v sauně. Toto tvrzení potvrzuje i věda. Sauna má skutečně pozitivní vliv na zdraví a krásu a také zabraňuje stárnutí pokožky. Pozitivní efekt nastává v důsledku kombinace procesu přehřátí a procesu ochlazování těla. Suchý a horký vzduch, stejně jako občasná vysoká vlhkost, vedou ke zvýšení průtoku krve v těle. Přehřátí postihuje všechny systémy našeho těla: dýchací systém, svaly, ledviny a srdce. Teplo uklidňuje naše nervy a temperuje tělo, které se dokáže vyrovnat se změnami teploty. Dále posiluje náš imunitní systém, takže ti lidé, kteří často chodí do sauny, lépe odolávají virovým onemocněním.

Další kladné body pro saunu

Sauna nabízí další výhody. Umožňuje vyčistit tělo škodlivých toxinů, které se hromadí v téměř každé situaci. Sauna rozšiřuje svaly tak, aby se tělo stalo dokonale hladkým. Vysoká teplota v sauně zlepšuje přívod krve do tkání, pomáhá tak s okysličováním pokožky. Po návštěvě sauny je pleť čistá, lépe se prokrvuje a je hladká. Kůže v sauně je zahřátá na teplotu asi 40 ° C, což vede k dostatečnému pocení. To je přirozená ochrana těla před přehřátím. Mazové žlázy se tak přirozeně zbaví nadbytečného tuku. Vysoká teplota v sauně způsobuje zvýšení produkce endorfinů, které mají sedativní a hypnotický účinek. To je způsobeno skutečností, že v sauně relaxujete v dobré náladě. Navíc atmosféra sauny sama o sobě přispívá k vnitřnímu míru a relaxaci.

Vhodné topení v sauně

Sauna se samozřejmě neobejde bez saunových kamen. Můžeme si vybrat mezi klasickou variantou kamen, která jsou na tuhá paliva a k sauně prostě patří. Tento systém je trochu pracnější. Zvlhčit vzduch v sauně pak můžeme jemným rozprachem vody na žhavé uhlíky. Je zde také možnost bylinných esencí, což dělá pobyt v sauně intenzivnější. V dnešní moderní době ale můžeme mít v sauně i kamna elektrická, která představují určitý druh komfortu. Postačí jen chvilka a máme saunu dokonale vytopenou. Dalšími možnostmi jsou kamna na dálkové ovládání, takže i přes nedostatek času si můžeme připravit saunu podle svých potřeb a možností.

 

Finské sauny

Finské sauny

Sauna na míru

V dnešní době máme mnoho možností, jak si takovou saunu pořídit. Domácí sauna je velmi žádaným společníkem, který má své výhody. Nemusíme chodit do žádného wellness centra a v pohodlí domova můžeme v sauně odpočívat a relaxovat. Sauna na míru představuje řešení, které je možné realizovat v případě, že máme nedostatek místa nebo naopak, jestliže potřebujeme místo dokonale využít. Na trhu existuje mnoho firem, které se zabývají právě realizací takové sauny na míru a jejich dokonalé řešení nám jistě udělá radost. Mnohaleté zkušenosti a praxe nás přesvědčí o tom, že jsou to profesionálové a jistě vědí, jak svou práci dělat dobře.  Nemusíme se ani obávat toho, že by nám nedokázali vyhovět i v případě atypického prostoru. I tato služba je bývá v jejich portfoliu služeb a hravě si s tím poradí.

Pokud bychom se rozhodli vybudovat si saunu svépomocí, musíme si uvědomit, kde bychom ji vlastně chtěli umístit. Pokud máme zahradu, je vhodným umístěním právě i zahrada. Sauna pak vypadá jako malý zahradní domeček, který dokonale ladí s okolím a našim domem. Musíme mít ovšem na paměti, že k sauně patří i ochlazovací místnost, sprcha nebo malý bazén. Ale i s tímto nám spolehlivě mohou pomoci profesionální pracovní týmy odpovídajících firem. Stavět saunu svépomocí není sice žádná věda, ale abychom měli klidnou duši, že máme vše správně, nechme si raději odborně poradit.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *