Exotická dovolená na Novém Zélandu

Léto se pomalu, ale jistě blíží a vy začínáte přemýšlet, kam vyrazit s rodinou na dovolenou? Přemýšlíte nad nějakou destinací, na kterou byste jenom tak nezapomněli a rádi byste o svých prázdninových zážitcích vyprávěli všem svým přátelům? Potom zkuste některou z exotických dovolených, které už nejsou pouhý sen, ale stali se běžnou realitou.

Katalogy  různých cestovních kanceláří přímo “překypují” luxusníma dovolenýma v exotických destinacích. Thajsko, Kapverdské ostrovy, Kuba a mnoho dalších. Pokud ale hledáte něco opravdu neobvyklého, zajeďte si na Nový Zéland a přesvědčte se, že dovolená na Novém Zélandu je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

 

Nová Zéland je stát patřící do britského Společenství národů, který je velmi rozmanitý. Hlavní město Wellington je ohraničený nádherným zálivem a jeho viktoriánské dřevěné budovy jsou posazeny vysoko v úbočí. Na Novém Zélandě si užijete kromě jedinečné fauny i flory mnoho zajímavých měst a jistě vás  zaujmou tradiční obyvatelé Nového Zélandu Maoři. Za návštěvu také stojí některý z ragbyového zápasu, kterými novozélanďané přímo žijí. Jejich národní družstvo All Blacks je známé po celém světě a to nejen svou hrou, ale  hlavně tradičním tancem Haka před každým zápasem.

Novy Zeland kraje

 

Dovolená na Novém Zélandu je vhodná pro milovníky přírody i milovníky měst, ve kterých poznáte  tradiční kulturu Nového Zélandu. Blíže prozkoumáte části ostrova, užijete si gastronomii ostrova i nádherné písčité pláže. Tato dovolená je “trochu z ruky” ale absolvovat ji můžou klidně i děti, protože zde nehrozí žádné nebezpečné nákazy jako v některých částech Afriky, nebo Indie. Na cestu po Novém Zélandu nepotřebujete žádné očkování, stačí si vyřídit turistické víza, které za vás ve většině případů vyřídí cestovní kancelář. Pak už zbývá jen sbalit si kufry a vyrazit i s celou rodinou poznávat kraj Pána prstenů.