Estetická stomatologie vám zajistí krásný a bezchybný úsměv

Stejně jako pečujeme o své tělo, měli bychom pečovat také o svůj chrup, protože ať už chceme nebo ne, náš vzhled má vliv na náš pracovní, společenský, ale také soukromý život. K celkově kladnému dojmu přispívají naše zdravé a pěkné zuby. Protože úsměv je ve většině případů první věc, které si okolí všímá. Každý ovšem nemá to štěstí vlastnit dokonalý a bělostný chrup. Pak je tady řešení a tou je estetická stomatologie, která tento problém vyřeší. Budoucnost estetické stomatologie bude i nadále skvělá, protože pod tento obor nespadá pouze bělení zubů, ale také zubní korunky a můstky či zubní implantáty.

Kvalitní zubní klinika by měla nabízet všechny tyto služby. Pokud bydlíte v Brně či okolí, můžeme vám doporučit, zubní kliniku Louda, ve které na vás čekají všechny tyto služby i mnohem více. Zubař Brno vám také nabízí služby stomatochirurgie, ošetření odhalených zubních krčků či endodontické ošetření.

Bělení zubů? Ano či ne?

Pro mnohé z vás, které trápí nevzhledná barva chrupu je bělení zubů skvělým řešením. Ovšem měli byste si dávat pozor na nákup volně prodejných bělících prostředků v drogeriích. Ty jsou sice levnější, ale mnohdy pro váš chrup velmi nebezpečné. Svěřte se do rukou odborníků na zubní klinice v Brně, kde se cena bělení zubů orientačně pohybuje kolem 4.000 Kč. Můžete si říct, že to není zrovna málo, ovšem efekt je viditelný ihned a bělení je maximálně šetrné k vašim zubům. V tomto ohledu opravdu nemá cenu šetřit. Takže my říkáme bělit ano, ovšem jen s odborníky.

 

Co jsou zubní korunky, můstky a náhrady?

Také se v těchto pojmech neorientujete? My vám je rádi vysvětlíme.

Zubní korunky jsou vlastně složité a pracné zubní náhrady, protože jsou dělány individuálně pro každého klienta. Korunka nenahrazuje celý zub, ale pouze její viditelnou část, tedy tu část, kterou koušeme potravu nebo odhalujeme při úsměvu. Tato část může být u zubu zničena kazem či úrazem a poté je potřeba ji nahradit. Cena zubní korunky je stejně jako její výroba velmi individuální. Vždy je nezbytně nutné se poradit se specialistou a vše s ním pořádně zkonzultovat.   

Zubní můstky bývají nejvýhodnějšími náhradami defektů chrupu. Dokonale obnovují funkci chrupu a to při ztrátě jednoho či několika zubů. Zubní, jinak také fixní můstek je pevně nasazen na dvou či více vlastních zubech, takže vlastně vůbec nevnímáte přítomnost cizího tělesa v ústech.  Životnost zubních můstků je pak dlouholetá.

Zubní implantáty jsou vlastně titanové šrouby, které se zašroubují do kosti čelisti, se kterou pak pevně srostou. Takto zvolená zubní náhrada je skvělým, dobře vypadajícím i dlouhodobým řešením pokud u vás došlo k úrazu, onemocnění dásní, výraznému zubního kazu nebo jinému zánětlivého onemocnění. Opravdovou výhodou zubních implantátů je, že nevyvolávají žádné alergie a jako pacient nepoznáte žádný rozdíl od svých opravdových zubů. Ceny zubních implantátů se budou lišit podle rozsahu poškození a na okolnostech, ale zubní klinika Louda vám je může nabídnout již od 12.000 Kč.
Možná si tedy říkáte jak nejlépe své zuby ošetřit, zda použít pouze korunku, nebo již celý můstek, nebo dokonce zubní implantát. To vše závisí na poškození a někdy se zkrátka nevyhnete ani kombinací těchto zákroků. Vždy a vše ponechejte na opravdových odbornících, jako jsou například na brněnské klinice.