Erotické masáže a jejich 5 pozitivních účinků na zdraví

Spousta lidí má falešnou představu o tom, že erotické masáže jsou prostě jen jiným výrazem pro „maskovaný“ sex. Opak je však pravdou – kromě smyslného rituálu v sobě ukrývají i přínos pro celkové zdraví.

Erotické masáže už nejsou tabu

Existuje mnoho způsobů, jak se starat o naše srdce – vyhýbat se alkoholu, tabáku, být opatrný v oblasti jídla, pravidelně cvičit…už se ale příliš nemluví o tom, že sexuální aspekty života jsou pro celkové zdraví stejně důležité jako ty, které souvisejí s životosprávou. Některé země už dokonce začleňují povědomí o poznávání vlastního těla a o pozitivních a fyzických účincích sexuálního vyžití i do běžné středoškolské výuky – více se dozvíte v TOMTO článku.

Explozivní kombinace

Jedním z nejvíce uvolňujících způsobů, jak o sebe v tomto směru pečovat, je erotická masáž. Oproti těm klasickým spojuje pocity uvolnění a vzrušení zároveň, lze si tak jejím prostřednictvím uvědomovat celé své bytí naráz. Nádherné fyzické pocity doprovází emocionální uvolnění. Dovoluje přijímat potěšení, zvýšit sebeúctu, sebehodnocení a napomáhá objevování vlastní sexuální energie. Jak na smyslnou masáž, se můžete inspirovat ZDE.

Jaké jsou hlavní benefity erotické masáže?

Tato masáž s „přidanou hodnotou“ se zaměřuje na stimulaci mozku, který pak vysílá impuls směrem k pohlavním orgánům. Aktivuje hypotalamus, který ovládá hypofýzu a začnou se uvolňovat zvláštní hormony, gonadotropiny, hrající příznivou roli ve zpomalení procesu stárnutí. Jaké další klíčové efekty může přinášet?

Zmírnění stresu a únavy

Tlak v práci nebo jen špatný den? Pokud čelíme zvýšenému stresu, pak k jeho zmírnění může samozřejmě pomoci jakákoliv masáž, erotická je však oproti ostatním o kus dál. Kombinuje totiž uvolnění emocionální, fyzické, duchovní a sexuální zároveň. V průběhu masáže se mysl dostává do stavu relaxace, zmírňuje se emocionální stres, deprese a vyplavuje se dávka serotoninu, který je důležitý pro duševní a psychickou pohodu – více o tzv. „hormonu štěstí“ se dozvíte ZDE.

Úleva od bolesti

Podobně jako uvolňuje tradiční masáž od bolesti svalů, tak i ta erotická výrazně snižuje napětí těla a svaly stimuluje. Navíc nás dostane do mnohem smyslnějšího a uvolňujícího stavu a často uleví i od přetrvávajících bolestí hlavy.

Zlepšení krevního oběhu

Masáž jako taková se primárně zaměřuje na lidské svaly a uvolňuje jejich napětí. Erotická masáž toto primární zaměření rozšiřuje – masér/ka se soustředí na svaly i erotogenní zóny člověka, čímž ulehčuje napětí v obou těchto aspektech. Prostřednictvím doteků a technik erotické masáže je stimulován krevní oběh a dochází ke snížení krevního tlaku. Spolu s uvolněním tak naše tělo získává lepší schopnost optimálního fungování.

Ovládání vlastní síly

Cílem erotických masáží není jen „to jedno“, tedy vyvrcholení, ale pomáhají ovládat vlastní uvolnění a zlepšovat dosažení vytouženého vrcholu. U mužů navíc oddalují předčasnou ejakulaci a zlepšují tak kvalitu sexuálního života. Funguje to ale i opačně – pokud potřebujete čas a energii, dostane se vám jí.

Dovoluje být sám sebou

Existuje lepší způsob, jak si uvědomit sebe samého než tím, že se vzdáme sebekontroly a oddáme se někomu jinému? Erotická masáž v určitém směru přímo vyžaduje oprostit se od zábran, nejistoty a nechat vše v rukou masírující osoby. Každé části těla je věnována bezprostřední pozornost, masáž dovoluje poznávat se novým způsobem a objevovat prožitky, o nichž jsme neměli možná ani tušení.

Osvobozující zkušenost

Jak je vidět, erotická masáž nemusí být synonymem pro něco zakázaného, špatného či nekalého, ale naopak může být blahodárným zpestřením našeho každodenního života. A ten je přeci potřeba si čas od času zpestřit a okořenit něčím novým, nemyslíte?