Dvoupatrovou garáž Vroom Planet Grand Smopy si vaše dítě zamiluje

Synovi je dva a půl roku a žijeme ve třípokojovém bytě, který přetéká hračkami, především autíčky a vláčky. Když tchyně z Moravy přinesla obrovskou krabici s dalšími auty, slušně jsem za syna poděkoval, protože se to sluší a patří. Mou snahu odklidit krabici do kouta a zanechat ji v zapomnění mi kluk rozcupoval během okamžiku. Tchyni jsem sotva stihl uvařit kafe a šli jsme sestavovat.

Jednoduché montáž

V návodu se uvádí, že je možné garáž složit za 45 minut, což je reálné v případě, že vám nepomáhá dvou a půl leté dítě. Neskromně se považuji za zručného muže a dobrého otce, ale doba složení se protáhla dvojnásobně. Nicméně díky tchyni popíjející kafe v obýváku jsem měl dostatek času. Díly do sebe perfektně zapadaly a vzhledem k celoplastové konstrukci je garáž velice stabilní. K tomu zřejmě přispěly šroubové spoje, které bohužel není úplně snadné dotáhnout a je k tomu zapotřebí dospělé ruky.

Syna stavění bavilo natolik, že se mě začínal zmocňovat strach z opakovaného rozebírání a skládání. Naštěstí záhy pochopil, že se nejedná o stavebnici. Vzhledem k tomu, že je garáž synova hračka, jsem měl původně v úmyslu nechat ho nalepit samolepky nájezdů a značek bez asistence. Coby starostlivému otci mi to ale nedalo a jal jsem se ho korigovat, což ho také velice naplňovalo.

Opravdu to má jen malý nedostatek

Za jediný, avšak nepodstatný nedostatek, považuji absenci většího počtu autíček. Naštěstí si syn s touto situací velice brzy poradil využitím dalších aut z jeho vozového parku a během první testovací jízdy to vypadalo jako v podzemních garážích nákupního centra.

dvoupatrova_garaz_2

Obrovskou výhodou je spodní vysouvací část

Vzhledem k našemu malému bytu je obrovskou výhodou hračky spodní vysouvací vana, ve které je možné ukládat auta, a díky možnosti jejich propadnutí z horního patra se tomu tak i děje. Z tohoto důvodu jsme mohli zrušit další úložné prostory pro autíčka a skladovací prostor se stal hracím, což je oproti klasickým autodráhám obrovské plus. Zdlouhavé přemlouvání k odklízení aut z celého bytu se tak zredukovalo na podstatně kratší dobu.

Velká stabilita i odolnost

Syn se momentálně nachází v období testování odolnosti hraček (pevně věřím, že v tom nejsme sami), proto jsem byl zvědavý, jak dlouho garáž vydrží. Po měsíci je prozatím vše na svém místě, a to včetně pohyblivých částí, jako jsou závory nebo výtah.

Dvoupatrovou garáž Vroom Planet Grand Smopy je opravdu skvělá

Garáž vřele doporučuji. Synovi slouží nejen jako velmi variabilní hračka, ale drží také jeho autopark na jednom místě, což je především pro nás, rodiče, nesmírně důležité. Udělejte svým dětem radost a kupte jim ji taky. A kde? No, přece TADY.