Dřevo patří k nejlevnějšímu způsobu vytápění

Topíte doma dřevem? Pokud ano, tak je právě teď čas poohlédnout se po nějaké té zásobičce, protože topná sezóna se pomalu ale jistě blíží. Co byste ovšem měli před nákupem vědět? A kdo se na prodej dřeva specializuje? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Při topení dřevem myslíte i na naši ekologii

Do našich interiérů se znovu vrací krby, a tak se není čemu divit, že se dřevo stává stále oblíbenějším prostředkem k topení. Avšak není to jen díky oblíbenosti krbů, ale rovněž díky pořizovací ceně, dostupnosti a také proto, že mnoho domácností vlastní moderní kotle na palivové dřevo. Z dlouhodobého hlediska je vytápění dřevem nejlevnější variantou získávání tepla. Ceny energií stále rostou, a nedá se předpokládat jejich výrazné a trvalé snížení, proto je dřevo i ostatní moderní paliva (dřevěné pelety, brikety) cenově zajímavou alternativou k ostatním typům vytápění.

palivove_drevo

Dřevo musí být dostatečně suché

Hlavními vlastnostmi dřeva je tvrdost i výhřevnost. Výhřevnost ovlivňuje obsah vody ve dřevu, čili vlhkost. Kromě výhřevnosti a tvrdosti závisí vlhkost dřeva rovněž na objemové hmotnosti. Platí, že vlhké dřevo má nižší výhřevnost i tvrdost, ale jeho objemová hmotnost je větší. Pokud si k vytápění zvolíte čerstvě zpracované dřevo, musíte počítat s tím, že má asi 50 % vlhkost a tím pádem i malou výhřevnost. K dobré výhřevnosti je třeba 20% vlhkost a tu získáte až po dvou letech skladování dřeva.

Na prodej dřeva se specializuje Optimtop

Palivové dřevo nabízí mnoho firem, avšak pokud chcete opravdovou kvalitu i skvělou výhřevnost, zvolte Optimtop s. r.o. Právě tato firma patří k nejvýznamnějším internetovým prodejcům pevných paliv v České republice. V jejich sortimentu najdete široký výběr palivového dříví, které vám tato společnost doručí zdarma po celé naší republice, a to už od jedné objednané palety. Vybírat můžete ze 13 druhů dřeva, jež jsou skvělé na topení, grilování i uzení. Proto nezaspěte, připravte se na zimu ještě dnes a zásobte se dostatečným množstvím palivového dřeva.