Dřevěná hračka by neměla chybět v žádném dětském pokojíčku

Proč jsou dřevěné hračky tolik oblíbené? Pro děti je přirozené hrát si s přírodními materiály. Dřevěné hračky jsou příjemné na dotek a navíc je hra s nimi bezpečnější.

Hra s dřevěnými hračkami je zábavná i přínosná.

Dřevěné hračky nezmizely z dětských pokojíčků po staletí. Dřevo je přírodní, pevný a ekologický materiál, který děti zkrátka baví. Nabídka dřevěných hraček je také značně široká, od malých dřevěných stavebnic po krásné dřevěné kuchyňky.

Proč vsadit na dřevěné hračky?

Co jsou tedy hlavní důvody, proč by dřevěné hračky neměly chybět v dětském pokoji?

Přírodní materiál podporuje fantazii a kreativitu

Dřevo samo přímo láká k doteku. Pro děti jsou takové hračky zajímavé. Dřevěné dětské stavebnice dělají příjemné zvuky a děti s nimi trénují i svou jemnou motoriku. Díky přírodnímu materiálu malí průzkumníci poznávají svět kolem sebe. Dřevěná hračka navíc vyzývá ke kreativitě a ponouká dětskou fantazii. Tím, že jsou dřevěné hračky většinou malované v jednoduchých barevných kombinacích a nejsou na nich žádné složité nebo kýčovité potisky, děti mají spoustu prostoru dobarvit si svůj svět podle sebe.

TIP na článek: Výběr nejlepších hraček pro děti

Dřevo je šetrné k planetě

Když dřevěná hračka vzniká, je to většinou v menších továrnách bez množství odpadu, nebo dokonce ručně. Nevznikají při výrobě stejné škodliviny jako vznikají při ohýbání nebo barvení plastů.

Dřevěné hračky také mají delší životnost. Je tedy menší pravděpodobnost, že každých půl roku skončí v popelnici a budete kupovat nové. Často je po sobě dědí několik generací. A když hračka opravdu doslouží, dřevo se mnohem snáze vstřebává v přírodě. Příroda se vrací do přírody.

Prašťte s ní o zem. Dřevěná hračka to vydrží

Když přijde to období, kdy je pro děti největší sranda házet všechno na zem, to je přesně doba, kdy dřevěné hračky jistě oceníte. Jsou odolné při nárazech i proti pádům.

Bezpečná hra

Dřevěné hračky jsou barvené nezávadný barvivy a dřevo samo o sobě neobsahuje žádné toxické látky. Když si s nimi děti hrají, nemusíte se tedy obávat o jejich bezpečnost.

Pro koho není dřevo správná volba?

Pokud byste hledali nevýhody, nejvíc jich pramení z nesnášenlivosti dřeva s vodou. Dřevěné hračky se nehodí na hrátky venku, pokud není dobré počasí. Nevezmete si je s sebou k moři nebo do vany. A také nejsou odolné dětským slinám.

Zároveň pokud hledáte hračky pro cestování, asi vás odradí vyšší hmotnost dřevěných hraček.

4 tipy na dřevěné hračky

Jaké dřevěné hračky tedy dětem pořídit? Nabídka je opravdu široká. Máme pro vás pár tipů, jaké dřevěné hračky jsou nyní trendem.

  • Dřevěné dětské kuchyňky – dětská kuchyňka by neměla chybět v holčičím pokojíčku. Vybírejte kuchyňky, aby byla stabilní a kvalitní, aby zvládla skotačivý dětský pohyb a nijak malé kuchařky neohrozila. Dřevěné kuchyňky jsou velmi pevné a navíc velmi vkusné. Fungují nejen jako hračka, ale i jako doplněk interiéru. Plastové kuchyňky jsou sice levné, ale u dřevěné kuchyňky platíte za kvalitu.
  • Dřevěné stavebnice – hra se stavebnici rozvíjí dětskou schopnost úchopu. Učí děti hodně o prostoru a jeho možnostech. Stavebnice pro děti ze dřeva jsou velmi pevné a odolné i při divoké hře. Dřevěné jsou často stavebnice pro nejmenší děti.
  • Dřevěné vláčky – vláčkodráhy ze dřeva jsou ideální pro menší děti. Jsou robustnější a jednodušší.
  • Dřevěné domečky – domeček pro panenky je důležitou součástí dětství a často si jej slečny pamatují až do dospělosti. Dřevěné domečky jsou elegantní, stylové a navíc stabilní a spolehlivé.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *