Dovolené v Itálii nemusí znamenat jen přeplněné pláže na severu

Do Itálie každý rok míří stále více českých turistů, a díky tomu se stává Apeninská bota hned druhým nejpopulárnějším místem, kde trávit dovolenou. Mnoho Čechů míří na sever, Bibione a Rimini jsou letoviska, kde o Itala skoro „nezakopnete“. Ne každého však láká koupání a opalování na pláži, kde se skoro nehne. Naštěstí dovolená v Itálii skrývá mnohem více, protože je zde spousty jiných míst, kam můžete vyrazit.

Kalábrie – nádherný jih Itálie

Jemný písek, na pláži klid i stín borovic, tak to je kouzlo Kalábrie, která leží na špičce italské boty. Díky kouzelným plážím, které patří do dvacítky těch nejkrásnějších na světě, si zde dovolenou opravdu užijete.

Capri, malý ostrov s mnoha možnostmi

Ostrov císaře Tiberia má pouhých 20 km2 a právě možná proto patří k jednomu z nejexkluzivnějších míst v Itálii. Je tady opravdu krásně, užijete si zde koupání, relaxaci i možnost návštěvy mnoha památek. Při pobytu na Capri nesmíte opomenout navštívit honosnou Villu Jovis, kterou zde nechal postavit právě císař Tiberius. A za navštívení stojí i Tiberiův skok, což je místo, ze kterého, jak praví legenda, shazovali sloužící, se kterými nebyl Tiber spokojen.

zajezdy do italie

Sardinie patří ke skvělému místu

Evropský Karibik, přesně tak se nazývá italský ostrov Sardinie, který je na severu lemovaný smaragdový pobřežím. Právě sever je díky krásnému průzračnému moři, malými letovisky a širokým plážím nejvyhledávanějším místem ostrova.

Ischia – sopečný ostrov plný termálních míst

I když poslední sopečná erupce na tomto ostrově proběhla již před staletími, pod jeho povrchem to stále „vře“. Ischia je hluboko pod zemí propojena i s Vesuvem, a díky tomu je tento ostrov velmi bohatý na termální jevy. Proto si na své přijdou jak milovníci moře, tak i ti, kteří touží odpočívat v pramenech termálních vod.

kalabrie

Srovnávač zájezdů vám pomůže vybrat tu nejlepší dovolenou v Itálii

V Itálii je mnoho dalších krásných míst, které jistě stojí za návštěvu, a proto ať se rozhodnete pro jakoukoliv lokalitu, věřte, že neprohloupíte. Zájezdy do Itálie vám nabízí srovnávač NewTravel.cz, kde si i vy vyberete vysněnou dovolenou.