Dovolená v Rakousku nabízí mnoho aktivit

Rakousko je zemí, která se skvěle hodí pro rodinnou dovolenou. Kombinace krásné panenské přírody, nádherných hor, teplých jezer i více než 10 000 km cyklostezek. Najdete zde ideální prostředí pro lehkou i náročnější horskou turistiku, dostatek míst k relaxaci i skvělé koupání v jezerech. Dovolená v Rakousku vám zkrátka nabízí všechno, co k aktivnímu i pasivnímu odpočinku potřebujete!

Korutany lákají na krásná jezera i hory

Mezi krásná místa patří například Korutany, kde na vás čeká jak dovolená v Rakousku u jezera, kterých je zde kolem dvou stovek, tak i mnoho nádherných vysokohorských výletů. Korutany jsou také ideálním místem pro cyklisty. Nachází se zde mnoho přírodních krás, termálních lázní i historie a památky.

Tyrolsko má řadu termálních lázní

Další zajímavou oblastí Rakouska je Tyrolsko, a to jak severní část, tak ta východní. Je skvělou oblastí pro vysokohorskou turistiku i cyklistiku. V horkých dnes si i v Tyrolsku užijete koupání v jezerech, a v těch chladnějších můžete navštívit termální lázně v Längenfeldu.

termalni lazne rakousko

V Salcbursku navštivte hudební festivaly

Pokud si na své rodinné dovolené chcete užít bohatou historii, určitě navštivte Salcbursko. Hlavní město Salzburg bylo sídelním městem arcibiskupů a stará část v centru je zapsána na seznamu UNESCO. V létě se zde koná mnoho hudebních festivalů.

Solná komora Rakousko

K nejnavštěvovanějším regionům patří Solná komora. Solná komora Rakousko leží v Horním Rakousku, Salcburku a Štýrsku. Region je výjimečný svou hornatou krajinou, malebností měst i čistými jezery, kterých je zde celkem 76. V jezerech i menších jezírkách se můžete koupat i si užívat mnoha vodních radovánek. Na své si v oblasti Solné komory přijdou také turisti a cyklisti, protože zde najdete mnoho lehkých i náročnějších tras. Dovolenou si můžete zpestřit návštěvou kulturních památek, ledových jeskyní nebo solného dolu.

dovolena v rakousku

Ostatní regiony stojí také za návštěvu

Za návštěvu však stojí i ostatní části této skvělé země – Horní a Dolní Rakousko, Štýrsko, Vorarlbersko či Burgenlad. Dovolená Rakousko nabízí opravdu velké množství zážitků, a to ať se ji rozhodnete strávit s dětmi, samostatně nebo s partou kamarádů.