Dopřejte si péči v salónu krásy

Každá žena chce být krásná, mladá a žádaná. Avšak tomu musí odpovídat i péče, kterou tělu věnujete. Ať už jde o vaše vlasy, nehty či pleť, vždy byste se měla pravidelně svěřit do péče profesionálů.

Zničená koruna krásy

Každá žena si zakládá na krásných a zdravých vlasech a všechny je chtějí mít lesklé a husté. A v zájmu této touhy ženy každý měsíc investují do drahých přípravků, které slibují oslňující účes. Vlasová kosmetika je samozřejmě velmi důležitá, ale musí tomu předcházet zdravý životní styl. Vlas se musí vyživovat hlavně zevnitř a v až v druhé řadě zvenku. Co ale dělat v případě, že vlasy jsou nekvalitní a zničené?

Začněte zdravěji jíst, hýbat se a pijte dostatek tekutin. Zkuste používat kvalitní kosmetiku na vlasy, nejlépe přírodní bez parabenů a silikonů, které vlasy zbytečně zatěžují. A v neposlední řadě navštivte kadeřnický salon a nechte vlasy zastřihnout, obzvláště pokud máte roztřepené konečky. Zajímavým řešením pro hodně zničené vlasy je taky brazilský keratin. Ten vám vlasy vyživí, zregeneruje a narovná. Protože keratin je přírodní produkt, výsledkem jsou hebké, lesklé a zacelené vlasy.

Péče o nehty

Moderní žena toho musí za den hodně stihnout. Ráno odvede děti do školy, pak odchází do práce, po práci ji čeká vaření a péče o domácnost a zároveň se musí věnovat rodině, aby byli všichni spokojení. Někdy je těžké si, mezi vším tím chystáním svačin a umýváním nádobí, najít čas i na sebe. Nejčastěji se to odráží na rukou, protože ruce jsou vizitka člověka. A taky informují o zdravotním stavu. Pokud jsou nehty měkké, lámavé nebo se štěpí, tělu něco chybí a je potřeba to napravit. A pokud vám nehty „zdobí“ napolo opadaný lak na nehty, nebo ruce jsou suché a hrubé, svědčí to o nedostatku péče.

pece_o_nehty

Ten můžete napravit, pokud si v salonu dopřejete příjemný parafínový zábal nebo masáž rukou, která vás zbaví ztuhlých prstů a promění vaši pokožku v jemnou a pružnou. Co se týče nehtů, obyčejný lak vám vydrží krásný pár dní, ale pokud si dopřejete gelové nehty, zůstanou krásné a beze změny celý měsíc. Pokud nechcete na nehtech umělý gel, můžete zkusit P-Shine, který místo gelu využívá 100% přírodní včelí vosk. Pro ženy, které mají problém se svými příliš slabými a lámavými nehty, je možnost vyzkoušet Shellac, při jehož aplikaci není nutné nehty zbrousit. Vyberte si tu pravou manikúru pro vás.

Chloupky musí pryč

K věcem na vrcholu žebříčku přitažlivosti určitě patří i hladká oholená pokožka. Většina žen volí domácí způsoby na odstranění nežádoucího porostu, ovšem v mnoha případech se jedná o metody, které moc dlouho nevydrží a mají i další nežádoucí účinky. Asi nejčastější je holení, které sice nebolí, avšak vydrží jen pár dní, chloupky tím sílí a rostou čím dál rychleji a hustěji. Mezi další způsoby patří depilační strojek, který ale způsobuje velkou bolest, nebo voskové pásky, které bolí míň, ale jsou oproti klasické depilaci voskem málo účinné. Pokud se chcete chloupků zbavit na delší dobu a nemuset si každý den hlídat, zda už něco někde neraší, zajděte si do salonu na depilaci.

Na výběr je buď klasický vosk, nebo cukrová pasta, která v poslední době zažívá obrovský boom.

Zatímco vosk tahá a mohou na něj vznikat alergické reakce, depilace cukrovou pastou se řadí mezi nejšetrnější metody vůbec.

Ať už máte času hodně nebo málo, hromadu povinností nebo skoro žádné, najděte si čas postarat se o sebe. Stavbu domu nebo zdravotní zákrok byste přece také nesvěřili do rukou amatéra, tak proč odbývat své tělo. Krásu máte jen jednu! Tak se čas od času nechte hýčkat tam, kde se o vás dobře postarají.