Doma můžete chovat různá zvířata

Pokud máte doma děti, pak víte, že mnoho z nich touží mít doma nějaké zvířátko. Některé si zamilují psy, jiné kočky a někomu se líbí plazi, rybičky a dokonce i žabičky. Kam ale můžete všechny tyto druhy zvířat umístit? Zkuste vivárium.

Co je viváruim

Vivárium je zařízení, které slouží k chovu různých druhů živočichů, a to i těch cizokrajných. Můžete v něm ale rovněž pěstovat i rostliny. Veškeré vnitřní prostředí je v něm totiž upravené tak, aby se co nejvíce podobalo přirozenému prostředí, ve kterém živočichové i rostliny žijí. Možná vám bude tento pojem jasnější, pokud vám řekneme, že se vlastně jedná o terárium či akvárium, tedy „ubikace“ pro zvířata, která jsou lidem mnohem jasnější.

terarium

Vivárium a jeho druhy

Pro chov vodních živočichů a rostlin slouží akvárium. Pokud byste raději chovali plazy a obojživelníky, pak si pořiďte terárium. Méně rozšířené je paludárium, které simuluje tropické prostředí s rostlinami i vodou. Právě toto vivárium je určeno pro tropické obojživelníky, například žáby. Další z možností je akvaterárium kombinující vlastnosti terária a akvária. Chovat v něm můžete živočichy, jež ke svému životu potřebují oba typy prostředí. Takové jsou vodní želvy. Jestliže chcete pěstovat pouze rostliny, pak si kupte rostlinárium. Zde se daří i náročnějším a neobvyklým druhům. V insektáriu se chovají různí členovci – pavouci, strašilky, cvrčci, brouci i kobylky. Podoba a velikost vivárií je různá. Liší se přesně podle druhu chovaných živočichů, jejich počtu i prostorových možností interiéru.

Všechny informace seženete na internetu

Jestliže byste rádi udělali radost svým dětem, nebo sobě, a chtěli nějaké vivárium pořídit domů, pak si předtím sežeňte nějaké informace o akvaristice a teraristice, které se vám před chovem budou určitě hodit. Na internetových stránkách Akvaristika Praha se dozvíte všechno potřebné, co budete potřebovat, aby byly vaše zvířátka, děti i vy spokojení.