Díky kulmě získáte krásný účes

Kulmování je nejlepší způsob, jak si rychle a jednoduše vytvoříte elegantní účes k běžné i slavnostní příležitosti. V dnešním článku se dozvíte něco o správném používání kulmy i o dodržování určitých zásad.

Kvalitní kulma i ochrana vlasů

Základem každého zdravého kulmování je kvalitní kulma s regulací teploty. Kromě toho je důležité, abyste použila termoocharnný přípravek, který vlasy při zásahu vysokou teplotou ochrání. Přípravek se nanáší před samotným kulmováním po celé délce vlasů.

Jak na to?

Při práci jednoduše natáčejte postupně jednotlivé prameny. Pramen vždy jednou obtočte kolem kulmy, pár vteřin počkejte a poté vlasy uvolněte. Pokud chcete vytvořit přirozené plážové vlny, pak nedotáčejte vlasy úplně dokonce. Zadní část vlasů můžete točit směrem dovnitř. Boční naopak směřujte směrem do obličeje. Tak získá účes krásný tvar a vaše tvář hezky vynikne.

kulma

Po natočení všech vlasů nechte účes chvíli vychladnout, pokud začnete horké prameny hned tvarovat, ztratí svou pružnost a vzniklý účes vám nevydrží dlouhou dobu.

Výběr na trhu je opravdu veliký

Na našem trhu jsou kulmy různých značek, velikostí i průměrů. Čím větší průměr válce na který se vlasy namotávají, tím větší a uvolněnější získáte vlny. Rovněž si můžete vybrat kulmy s klipem nebo bez něho. Klip slouží k tomu, aby zachytil pramen vlasů. Ten se dá pak lehce na kulmu namotat a vy se nemusíte bát popálení prstů. Kulmy s klipem se hodí spíše pro začátečnice, které ještě nemají cvik a nejsou tak obratné. Kulmy bez klipu nebo také kónické kulmy jsou na používání o trochu složitější, avšak práce s nimi je rychlejší a vlny vypadají přirozeněji. Jejich používání se nemusíte nijak bát. Cvik i obratnost získáte po několika použitích. Trh nabízí i specifické druhy, jako jsou hranaté kulmy či trojkulmy, po kterých vypadají vlny podobně jako po spletených vlasech v copu.

Nejlepší obchod pro vaše vlasy

Velký výběr kulem nabízí e-shop a-vlasy.cz. Kde každá z vás najde kulmu, která jí bude nejlépe vyhovovat.