Dětský nábytek musí splňovat mnoho funkcí

Požadavky na dětský nábytek se během vývoje dítěte mění, tak jako mnoho věcí kolem něho. Pokud máte doma novorozeně nebo batole, jistě víte, že jim stačí postýlka, přebalovací pult, skříň či komoda na oblečení.
Zatímco předškoláci a školáci potřebují psací stůl, kvalitní postel, úložné prostory na školní potřeby, nábytek na oblečení, spoustu hraček a případně knihovnu.

Dětský pokoj je místo, kde vaše ratolesti tráví mnoho času, proto by se v něm měli cítit příjemně. Mě by být funkční a poskytovat dětem komfortní domácí zázemí. Aby tomu tak doopravdy bylo, musí jejich zázemí obsahovat moderní dětský nábytek, který je neoddělitelnou součástí jejich pokoje.

 

Trendy v oblasti nábytku

Jaké jsou tedy trendy ve světě dětského nábytku? Především je to důraz na používání kvalitních přírodních i syntetických materiálů, ze kterých lze vytvářet opravdu vzhledově i designově zajímavé kombinace. Nábytek by měl být jednoduchý, přitom nadčasový a hlavně funkční a bezpečný. K dalším trendům patří také barevnost, která udělá pokoj veselým, dostatek úložných a odkládacích prostorů i netradičně řešené postele.

 

Úložné prostory i kvalitní postele jsou součásti dětského nábytku

Při zařizování pokoje nezapomeňte na úložné prostory. Pořídit můžete skříně i komody. Při nedostatku místa využijte prostorů pod postelemi. Skvělým řešením pro dvě děti v jednom pokoji a nedostatku místa jsou poschoďové postele. Právě ony dostaly za mnoho let nový a osobitý vzhled, jež se skvěle hodí do každého pokoje. U klasicky nízkých lůžek jsou velice oblíbené přistýlky i výsuvné zásuvky pod postelí.

Nábytkové sestavy jsou IN

Pokud nechcete kupovat jednotlivé kusy nábytku samostatně, je jednou z možností zakoupení nábytkové sestavy. Sestavy jsou bezpečné, z kvalitních materiálů s atraktivním designem i svěžími barvami. Vzhled nábytkových sestav je velmi rozmanitý, volit můžete syté barvy nebo neutrální design, který umožní jednoduchou proměnu dětského pokoje. Volitelné sestavy vám umožňují vybrat pro vaše dítě samostatné kusy, takže přesně získáte kombinaci nábytku, jakou potřebujete. Najdete zde rohové skříně, patrové i klasické postele, patro na spaní, poličky, knihovnu, dostatečné množství skříní nebo komod i psaní stůl. Právě při výběru psacího stolu klaďte důraz na jeho výšku, ale také na pracovní desku a úložný prostor ve stole.