Dětské rekordy, které vás dostanou

Myslíte si, že vaše dítko je nejgeniálnější či nejšikovnější? Pak možná budete překvapeni, že i zdánlivě obyčejné činnosti vašeho dítěte jsou na úrovni výkonu špičkových sportovců.

Ilustrační foto / www.123rf.com

Ilustrační foto / www.123rf.com

Co naše děti dokážou

  • Začíná to již lezením. Každé dítě leze, a proto vám to nepřijde jako nic extra, ale víte, že při lezení uleze dítě stejné množství kroků jako dospělí? Ba co více, musí se u toho hýbat několikanásobně více. Někteří vědci tvrdí, že až osminásobně.
  • Již roční dítě zvládne ujít kolem 60 kroků za minutu, ale toto tempo mu vydrží pár minut, pak potřebuje čas na odpočinek.
  • Dítě, co již umí chodit, toho přes den nachodí průměrně tolik, kolik měří zhruba 40 fotbalových hřišť.

Rekordní děti:

  • nejlehčí dítě, které se narodilo a dokázalo přežít je v Británii a jednalo se o holčičku jménem Rumaisa Rahman, která v době narození měřila 24 centimetrů a vážila jen 244 gramů.
  • naopak nejtěžší dítě, které se narodilo a dokázalo přežít pochází z Itálie a v době narození v roce 1955 vážilo neuvěřitelných 10,2 kilogramu

Zázračné děti

  • suverénem mezi geniálními dětmi je Oscar Wrigley, který je nejmladším členem Mensy. Byl přijat, když mu byli dva roky a pět měsíců. Pyšnil se stejným IQ jako měl Albert Einstein a to hodnotu 160.
  • abychom nediskriminovali holčičky, tak vězte, že i mezi nimi je spousty geniálních dětí a jednou z nich je i Georgie Brown, která je považována za geniální dítě a již v pěti měsících lezla, v devíti už uměla chodit. V roce a půl byla tahle britská holčička schopná normální konverzace v celých větách a začala se učit francouzsky. Není třeba dodávat, že s jejím IQ 152 to jistě nebyl problém a členství v Mense si zasloužila již ve dvou letech.