Dětské hřiště – nejoblíbenější místo na hraní

Vlastníte zahradu a už nevíte, jak své dítě venku zabavit? Kupte mu něco, co ho bude bavit a na co se bude ven těšit. Řeč je o dětském hřišti, které se poslední léta stává velmi oblíbenou součástí exteriéru domů, a díky kterým mohou děti trávit svůj volný čas aktivně. Pokud se chcete dozvědět víco o tom, jak dětská hřiště vybírat, určitě si přečtěte dnešní článek.

Hlavně bezpečnost

Základním parametrem při výběru by pro vás měla být bezpečnost, a právě proto volte při nákupu certifikované produkty, která vám zajistí kvalitu materiálu, stabilitu, spolehlivost i dlouhodobé a bezstarostné používání. Ideálním materiálem, ze kterého je dětské hřiště vyrobeno, a které se bude zároveň skvěle hodit do vaší zahrady, je dřevo, které bude ošetřeno zdravotně nezávadnou impregnací. Pokud hřiště obsahuje kovové části, nebo řetězy a spojovací materiál, měl by mít antikorozní úpravu. Veškerá potencionálně nebezpečná místa by měla být opatřena zábradlím a z bezpečnostního hlediska by se v jedné sestavě neměla kombinovat závěsná lana s houpačkami.

Vybavte ho vším, co děti milují

Při výběru myslete také na to, pro jak staré ratolesti dětské hřiště vybíráte, protože by měla svými rozměry, konstrukcí a vlastně i náročností odpovídat věku dítěte. Klasickou sestavu je vhodné doplnit o nejoblíbenější hrací prvky, jako jsou skluzavky, pískoviště i nejrůznější domečky, ve kterých si mohou vaše děti hrát i při ne příliš hezkém počasí. Houpačky jsou v mnoha případech pevnou součásti hřiště, ale můžete je kupit i jako samostatně stojící. Avšak skluzavky bývají pevnou součástí hřiště vždy a většinou jsou vyrobeny z plastu nebo nerezu. Výběr materiálu je na vás, ale mějte na paměti, že by skluzavka měla mít dostatečnou nosnost, a to i pokud děti pojedou ve skupince. My bychom se spíše přikláněli k plastu, protože nerez sice vypadá dobře, ale v letních měsících se na sluníčku může hezky rozpalovat. Při nákupu šplhacích lan a žebříku je dobré si všímat materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, protože někdy může být slabá tloušťka velmi nekomfortní, a tím pádem bude při lezení způsobovat bolest.

Fantazii se při zařizování hracího místa pro vaše nejmenší meze nekladou a jediné co vás může limitovat je rozměr zahrady a možná i finance. Avšak my věříme, že pro své dítě stvoříte ten nejbáječnější koutek na hraní. Dětská hřiště, skluzavky a houpačky najdete na webu www.ceskehriste.cz