Děti si užijí prázdniny u Máchova jezera

Čas dovolených se pomalu, ale jistě blíží. A vy ještě pořád nevíte, kam se s dětmi vydáte trávit volné chvíle? Pak věřte, že za krásami, zábavou a koupáním nemusíte jezdit do zahraničí, ale můžete se vydat například na Mácháč. Máchovo jezero, které je vlastně rybník, navštíví každý rok mnoho turistů, a to nejen v létě, ale také v zimě. A není se čemu divit, je tady totiž skvělé zázemí i nádherné ubytování. Co všechno tady vy i vaše děti mohou dělat, a jaké nabízí Máchovo jezero ubytování?  Obojí budete vědět po přečtení dnešního článku.

K létu patří vodní radovánky

Rozloha Mácháče je 284 ha, jeho hráz je 9 m široká a 130 m dlouhá. Právě díky této velikosti zadržuje až 5,5 milionů kubíků vody. V létě je to nejlepší místo pro vodní radovánky, jízdu na lodičce, šlapadle i surfu. Od května do září se můžete proplout po jezeře na výletním parníku. Okružní plavba trvá 30 minut a bude bavit vás i vaše děti. Jezero slouží od roku 2016 také rekreačním rybářům.

Bruslení i běžkaření v zimě

V zimě si děti užijí bruslení na jezeře, na své si přijdou také běžkaři a jachtaři, kteří na svých eiskách plachtí po zamrzlé ploše.

Písečná pláž ve Starých Splavech

Významným rekreačním střediskem na břehu Máchova jezera jsou Staré Splavy, které jsou součástí města Doksy. Toto středisko nabízí řadu možností trávení volného času. U Starých Splavů vede mnoho turistických i cyklistických tras, proto jsou vyhledávaným místem všech milovníků těchto sportů. Trasy jsou různě náročné, a tak je zvládnou hravě i děti. Pokud se budete u jezera nudit, pak se vydejte do okolí. Prohlédněte si zříceniny středověkých hradů Houska, Bezděz, Lemberk nebo Kokořín.

machovo_jezero

Ve Starých Splavech si děti opravdu užijí, protože je to výborné místo pro koupání. Naleznete tady písečnou pláž s mírným a pozvolným vstupem do vody. Můžete si zahrát volejbal nebo nohejbal, půjčit si šlapadlo či lodičku. V blízkosti pláže se nachází lanový park a hřiště na minigolf.

Skvělé ubytování nabízí chatky u Máchova jezera

Pokud chcete mít tyto radovánky všechny po ruce, pak se ubytujte přímo ve Starých Splavech, kde se nachází rekreační středisko Elite. Máchovo jezero chatky nejdete uprostřed lesa, zhruba 700 m od jezera. Plno zábavy i skvělé ubytování, to vše udělá vaši dovolenou nezapomenutelnou.