Děti se určitě v Ostravě nudit nebudou

Pokud se chystáte poznávat krásy naší země s dětmi, pak se určitě zastavte také v Ostravě. Třetí největší město České republiky láká své návštěvníky na unikátní industriální památky, architekturu i velký výběr aktivit. Navíc zde seženete ubytování poblíž centra města Ostravy, a to v luxusním hotelu.

Technika i kultura

Opravdu velkou a současně nepřehlédnutelnou součástí Ostravy je Dolní oblast Vítkovic. Jedná se o areál průmyslových staveb z první poloviny 19. století, který je tvořen dolem Hlubina, vysokými pecemi a koksovnou Vítkovických železáren. Na své si zde přijdou nejen milovníci technických památek. V tomto areálu se totiž koná mnoho kulturních akcí a najdete tady multifunkční kulturní centrum Gong, které je využívané ke kongresům i výstavám. Ostrava nabízí jedinečné technické památky, jako je Stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje. Právě ta vás zavede do dolů a do hasičského, technického i hornického muzea. Vydejte se i do pivovaru.

zoo_ostrava

Výstava miniatur i zoologická zahrada

Dětem se určitě bude líbit svět miniatur Miniuni, která se nachází na Černé louce. Při návštěvě si můžete prohlédnout modely budov významných evropských měst. Vaše ratolesti jistě zaujme také zoologická zahrada rozprostírající se v rozlehlém areálu lesoparku v městské části Stromovka.

Slezskoostravský hrad

Nejstarší dochovanou světskou stavební památkou Ostravy je Slezskoostravský hrad založený jako pohraniční pevnost. Hrad se ale bohužel během staletí propadl, a to z důvodů poddolování. Dnes se vám však představuje ve své původní kráse, protože došlo k jeho rekonstrukci. Na Slezkoostravském hradě naleznete muzeum čarodějnic, rozhlednu, galerii i expozici útrpného práva.

Ubytujte se ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Ostravě

Jak už bylo zmíněno výše, luxusní hotel Ostrava Jan Maria najdete poblíž centra města. Nachází na Slívové ulici ve Slezské Ostravě. Právě díky jeho poloze to budete mít všude opravdu kousek. Můžete tak objevovat krásy města, aniž byste museli dlouho cestovat MHD. V tomto čtyřhvězdičkovém hotelu na vás čeká i skvělá restaurace v Ostravě.