Darujte svým blízkým let balónem

Na našem trhu se již několik let objevují nevšední zážitkové dárky, které potěší nejednoho nadšence adrenalinu. Pokud sháníte nějaké takové překvapení, pak rozhodně neprohloupíte, když pořídíte tandemový seskok nebo seskok padákem. Ovšem velmi oblíbené jsou také lety balónem lákající stále více lidí. A není se čemu divit. Nenadchnou totiž jen milovníky adrenalinu a dobrodružství, ale i romantické duše. Vždyť kdo by nechtěl pozorovat krajinu z ptačí perspektivy, prohlédnout si lesy a kochat se i krásným západem slunce.

Kdo se může letu zúčastnit?

Let balónem se hodí pro lidi všech věkových kategorií. Od dětí starších 8 let, až po prarodiče, kteří jsou pohybově zdatnější. Z bezpečnostních důvodů se nesmí letu zúčastnit těhotné ženy. Při onemocnění srdce a plic, krevního oběhu nebo pohybového aparátu je vhodné se o výletu poradit se svým ošetřujícím lékařem. Rovněž jsou účastnící vážící nad 100 kg povinni o své hmotnosti informovat společnost, která zážitek zprostředkovává.

lety_balonem

Nejdůležitější je bezpečnost

Zážitek to není nijak nebezpečný, avšak i tady se musí respektovat určité zásady. Létat lze jen za příznivého počasí. K hlavnímu faktoru pak patří rychlost větru, který musí být při startu mezi 3 – 5 metry za sekundu. Jestliže si přejete vyhlídkový let po Praze, musí foukat vítr z jihu, aby nedošlo k zanesení balónu nad Pražský hrad nebo nad letiště Václava Havla. V letním období mohou balóny létat zhruba od 6:00 – 9:00 hodin a od 17:00 – 21:00 hodin. V ostatní roční období se pak intervaly přibližují poledni.

Letecké zážitky mají dárek pro každého

Leteckezazitky.cz vám nabízejí lety balónem z celé České republiky. Zážitek probíhá v komorní a přátelské atmosféře a můžete koupit i privátní let pouze pro dvě osoby. Společnost zprostředkovává i vyhlídkové lety, tandemové seskoky, seskoky padákem nebo akrobatické lety. Letecké zážitky mají zkrátka skvělé dárky pro všechny. Stačí si jen vybrat.