Dárek pro cyklisty

Vánoce už přímo buší na dveře, a tak má většina z nás za sebou generální úklid, napečené cukroví, připravený stromeček i zabalené dárky a těší se na příchod Ježíška. Ne všichni jsou ale tak svědomití a zodpovědní, někteří všechno nechávají na poslední chvíli – včetně nákupu vánočních dárků. Právě těm přinášíme pár snadno dostupných, osvědčených a zajímavých tipů, co pořídit. Dnes jsme se zaměřili na dárky pro cyklisty, protože právě cyklistika patří v České republice k velmi oblíbeným sportům. Jízdní kolo vlastní téměř každý, jezdí mladí i staří, závodně i rekreačně a všichni s radostí. Proto jistě i vy máte ve svém okolí nějakého takového vášnivého cyklistu, který má v nohou spousty našlapaných kilometrů, a přemýšlíte, čím mu udělat pod stromečkem radost.

Bezpečí především

Chcete-li ukázat, že vám na vašich blízkých opravdu záleží a jejich zdraví vám není lhostejné, pak se zaměřte na jejich bezpečnost. Reflexní prvky zajistí dobrou viditelnost i za tmy ve světle reflektorů. Základem je také pořádné světlo na kolo, které perfektně posvítí na cestu. Absolutní nepostradatelná je kvalitní cyklistická helma, která je nejen bezpečná, ale také pohodlná. Bez ní se i z obyčejné jízdy stává zbytečný hazard – při pádu totiž může snadno dojít i k vážným zraněním. Při nákupu se soustřeďte na to, zda je přilba certifikovaná a splňuje bezpečnostní normu EN 1078.

fr-lite-race-10l-cerv

Co na sebe

Na kolo samozřejmě není zapotřebí oblékat se podle nejnovějších módních trendů, důležitější roli než vzhled hraje pohodlí. Zapomeňte tedy na propocená bavlněná trička a pořiďte jako dárek funkční prádlo, které lze využít nejen na kolo, ale i na další venkovní sporty. Jedná-li se o opravdu náruživého cyklistu, který si projížďku neodpustí ani v chladném zimním počasí, pak jistě ocení návleky, díky kterým zůstanou nohy pěkně v teple bez ohledu na mráz. Radost udělají také zateplené cyklistické rukavice, které často ve výbavě cyklistů chybí. Místo nich totiž používají ty obyčejné, které však neposlouží tolik jako speciálně upravené. Zimní jsou daleko komfortnější a funkčnější, odolají větru i vlhku. Chybu neuděláte ani pořídíte-li mu čepici, protože je všeobecně známé, že nejvíce tepla uniká hlavou. Vybírejte takovou, která je tenká, takže se pohodlně vejde pod helmu, ale zároveň dostatečně teplá a dobře zakryje uši. A další část těla, která by se měla cítit komfortně, jsou nohy. I těm bychom při pořizování cyklistické výbavy měli věnovat pozornost. Takže cyklistické boty – tretry by měly nahradit obyčejné botasky. Každopádně výběr je vždy lepší zrealizovat s dotyčným sportovcem, u tohoto typu obuvi je lepší „nekupovat zajíce v pytli“ a přestože třeba velikost bot znáte, tak je před koupí vyzkoušet.

Co však můžete s dostatkem informací vybrat sami a svému cyklistovi tak připravit překvapení, jsou různé cyklistické doplňky, jako například tachometr na kolo či cyklistický batoh. Tak vyberte to pravé a potěšte každého, kdo zahořel láskou ke dvěma kolům!