Cvičením jógy zlepšíte svou kondici i psychický stav

Jóga se v posledních letech stala velice vyhledávaným sportem, a není se čemu divit. Přináší totiž užitek nejen naší fyzické stránce, ale má také blahodárný vliv na psychiku. Cvičením jógy zpevníte svalstvo, protáhnete svaly, celkově zlepšíte svou fyzickou kondici, snížíte vysoký krevní tlak i riziko kardiovaskulárních nemocí, uvolníte svou mysl a zbavíte se stresu. Lidé si jsou vědomi pozitivních účinků jógy už po celá staletí. Opakováním jogínských póz a meditací dochází k potlačení jiných myšlenek, což pomáhá bojovat proti psychickým problémům. Hlavně proti úzkosti a depresím.

Cvičení je vhodné pro lidi všech věkových kategorií i různé fyzické kondice. A to jak pro úplné začátečníky, tak i pro jedince s lepší kondicí. Stačí si jen vybrat tu nejlepší formu.

Power jóga

Jedná se o dynamickou formu cvičení, při kterém zapojujete všechny svaly těla. Vzhledem k dynamičnosti je vhodná pro mladší jedince s menšími zdravotními problémy.

Bikram jóga (Hot jóga)

 Lekce je založena na přesném a dynamickém programu 26 póz hatha jógy a dvou dýchacích cvičení ve vyhřátém sále na 42 stupňů. Každá póza připravuje tělo na následující cvičení a jejich pořadí se nikdy nemění. Bikram jóga předchází nemocem, zraněním a zpomaluje příznaky stárnutí.

Hatha jóga

Hatha je silovou formou, ale není úplně náročná. Pozice se cvičí pomalu, s důrazem na správné provedení i dýchání. Je vhodná jako jóga pro začátečníky i pro osoby se zdravotním omezením, jako jsou například cukrovka, operované klouby, různé bolesti zad a podobně.

Aštanga jóga

Jde o dynamicky i fyzicky náročný druh cvičení. Skládá se z přesně daného pořadí pozic a celek pak tvoří sestavu. Cvičení přispívá ke zlepšení kondice, oběhu i lymfatického systému, odstraňuje bolesti zad i svalové dysbalance.

joga

Kurzy jógy můžete cvičit i online

Chtěli byste začít s cvičením, ale máte jógové studio daleko nebo nechcete ztrácet svůj čas přejezdy z domu? Pak můžete kurz jógy absolvovat i doma. Vimvic.cz nabízí jóga online kurz určený pro všechny, kteří se chtějí naučit základy cvičení, meditace i správného dýchání. Uvolněte svou psychiku, zlepšete kondici a nejděte cestu k sebepoznání!