Cvičení se nemusíte vzdávat ani v těhotenství

Většina žen a dívek si udržuje svou kondici během celého roku cvičením, které je baví, je efektivní a přináší jim úsměv na rtu. Proto je pro některé pak nemyslitelným stavem těhotenství, protože si myslí, že v tomto požehnaném stavu se nemůžou „ani hnout“. Tohle je ale opravdu mylný fakt, protože svou kondici si můžou udržovat stejně dobře jako před otěhotněním a to samozřejmě vhodným sportem.

 

Výhody cvičení v těhotenství

Cvičení pro těhotné vám nepomůže se jen připravit na porod, ale může vám pomoci od různých obtíží jako je bolest zad, bolest kyčlí a nohou i proti otokům dolních končetin. Navíc vám pomůže ke správnému držení těla, které je zvláště při těhotenství narušené a udržet si správnou posturu je těžší. V neposlední řadě cvičení v těhotenství odbourává stres, působí výborně na psychiku a to i miminka, snižuje riziko vzniku těhotenské cukrovky a seznamuje všechny maminky.

Kdy můžete cvičit?

S cvičením můžete začít v období těhotenství, pokud nemáte žádné zdravotní potíže a vaše těhotenství probíhá fyziologicky. Jestliže jste byla zvyklá pravidelně sportovat ještě před otěhotněním, klidně pokračujte, pouze snižte úroveň cvičení. Budoucí maminky, které cvičení nikdy moc nedaly, se nemusí obávat a klidně mohou s cvičením začít. Zvolený typ cvičení pro těhotné by neměl být moc náročný a příliš namáhavý. Cvičení v těhotenství by naopak mělo přinášet příjemný a uvolňující pocit, ale mělo by postupně mírně zvyšovat vaší kondici.

 

cviceni-pro-tehotne

Přenechejte vše odborníkům

Pokud si sami nevíte s cvičením rady, obraťte se na specialisty, kteří vám poradí. V Hedera Spa Clinic s.r.o cvičení pro těhotné Praha se vám budou věnovat kvalifikovaní odborníci, kteří vás seznámí se vším potřebným. Nabízí vám možnost odborné konzultace individuálního cvičení pro těhotné, ale také pro ženy po porodu. Lektorka vám sestaví konkrétní sestavu cviků s ohledem na pokročilost vašeho těhotenství. Veškeré cviky vysvětlí a všechny s vámi provede s ohledem na správné dýchání i držení těla. Přenechejte tak svou kondici, zdravotní stav sebe i miminka opravdovým odborníkům a pohyb pro vás bude každodenním potěšením.