Co vám zlepší vaši pleť?

Na celkový vzhled hraje velkou roli náš životní styl. Jak tedy alespoň trošku zmírnit projevy stárnutí? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Nepijte příliš alkoholu

Nadbytek alkoholu roztahuje žíly, takže cévky ve tváři vám mohou popraskat. Alkohol dehydratuje, vaše pokožka je pak suchá a vrásky se prohlubují. Navíc alkohol odbourává také vitamín A nezbytný pro tvorbu kolagenu a pleť ztrácí pružnost.

Nekuřte

Kouření zhoršuje pleť a škodí celému tělu. Nikotin snižuje průtok krve do kůže a pleť se málo okysličuje. Pokud kouříte a přestanete, pak věřte, že se vám pleť zlepší už po šesti týdnech abstinence.

Neslaďte

Příliš mnoho cukru škodí tělu a zvyšuje riziko cukrovky. Kvůli cukru vám však i stárne pleť, která pak ztrácí svou pevnost. Je méně pružná a náchylnější k poškození.

Hodně spěte

Osm hodin spánku za noc je skvělý protilék na stresy a udržuje vaši pleť déle v kondici a mladší. Nedostatek spánku způsobuje kruhy pod očima a celkově oslabuje kůži.

Nevyhýbejte se cvičení

Zařaďte do svého programu pohyb a uvidíte, že bude vaše pleť pevnější a zářivější. Cvičení totiž zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitní systém.