Co k Vánocům určitě patří? Dobré cukroví a vánoční světelné dekorace

Obchody lákají na slevy na dárky, v supermarketech najdete zlevněné oříšky a další potřeby na pečení. Teploty padají k bodu mrazu a brzy se snad dočkáme i sněhu. Toto všechno jsou nezaměnitelné známky blížících se Vánoc. Už se na ně připravujete?

Nákup dárků je samostatnou kapitolou, ten teď ponechme stranou. Zaměříme se na to, co bývá typicky ženskou úlohou. Vánoční dekorace interiéru i exteriéru vašeho domova.

Vánoce bez světýlek by nebyly Vánocemi

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv dekorace, rozhodně neopomeňte vánoční LED osvětlení. Světýlka by neměla být pouze na stromečku. V zimě se brzy stmívá, osvětlené domy a stromy tedy krásně vyniknou, a ještě vám posvítí na cestu domů. Kromě toho venkovní LED osvětlení pořídíte již za pár stovek korun. Aspoň jeden řetěz si určitě můžete dovolit i vy.

Výrobci osvětlení jsou dnes velmi originální

Světelný řetěz je hezký a poměrně dobře ho nainstalujete kamkoliv od zábradlí balkonu (balkon si můžete nazdobit, i když bydlíte v bytě) přes strom na zahradě až po střechu. Výrobci jsou ale originálnější a nabízí sněhové vločky, sněhuláky, soby, světelné deště či vánoční osvětlení rampouchy.

Po pravdě řečeno, zkombinovat tohle všechno nebo vybrat dekoraci, která je vhodná právě pro váš dům, není až tak jednoduché. Dnes existují i firmy specializující se na návrh a realizaci vánočního osvětlení. Vy to ale zvládnete samostatně, stačí, když se inspirujete fotografiemi na internetu.

Věšení světýlek nechte na mužích

Na výběru vánočního osvětlení by se určitě měly podílet ženy, ostatně mívají lepší estetické cítění. Věšení světýlek je ovšem spíš mužskou záležitostí. A klidně se do ní můžete pustit už teď, aspoň nebudete muset lézt po střeše na konci prosince, až bude bláto a sníh. Ženy mohou mezitím prostudovat recepty na vánoční cukroví a naplánovat, jaké suroviny bude třeba nakoupit.