Čím vylepšit dětský pokoj?

Jak by měl vypadat dětský pokoj? Všichni se asi shodneme na tom, že by to neměly být jen čtyři holé stěny a pár kusů nábytku. Dětský pokoj by měl hrát všemi možnými veselými barvami a roztomilými dětskými motivy.

Abychom v dětském pokoji vytvořili ten správný design a hravou atmosféru, nemusíme utrácet za drahé a naprosto nesmyslné dekorace. Vhodným výběrem běžného vybavení můžeme udělat s dětským pokojem divy. Tyto zdánlivé maličkosti pak plní kromě svého praktického využití i dekorativní účel.

Povlečení

Aniž bychom si to uvědomovali, dětské povlečení je jednou z nejvýraznějších dekorací, kterou můžeme v jejich pokojíčku najít. Při jeho výběru bychom tedy měli brát v potaz nejen jeho vlastnosti, materiál, rozměry, ale také vzhled.

K dětem patří pestré barvy a pohádkové motivy, přesně takové by mělo být i jejich povlečení. Obchody dnes nabízejí nepřeberné množství těchto motivů a potisků. Velmi oblíbenými se stali například hrdinové z dětských pohádek.

povleceni

Deky

Dalším doplňkem do dětského pokoje může být například deka. Ty se, stejně jako povlečení, dají sehnat v mnoha různých barvách a vzorech. Dětské deky jsou lehké a dají se snadno přenášet a zabalit například na cesty. Deku si tedy může dítko vzít na tábor nebo školní výlet, kde příjemně zahřeje a bude mu připomínat domov.

Závěsy

Záclony a závěsy dokáží vytvořit velmi příjemnou a útulnou atmosféru. Kromě toho, že tedy poskytnou dostatečné zastínění, jsou také ideálním doplňkem do dětského pokoje. Pokud už však máme pestrobarevné povlečení, barevně vymalované zdi a poličky plné hraček, volíme spíše umírněnější barvy, abychom pokojík zbytečně nepřeplácaly.

Boxy a krabice

Úložné prostory budou potřeba vždy a všude. Děti si do nich mohou schovávat hračky, knížky, pastelky a mnoho dalších pokladů. Tak proč je nevybrat tak, aby zároveň doladily interiér dětského pokoje?