Chystáte se cestovat v těhotenství do zahraničí? Pak si sjednejte vhodné cestovní pojištění

I zimní období je časem dovolených. Už jsme si zvykli, že bez cestovního pojištění do zahraničí raději nejezdíme. Jak to ale je, pokud chcete do zahraničí v těhotenství? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Cestovní pojištění pro těhotné má určitá pravidla

Většina pojišťoven má u cestovního pojištění pro těhotné přesně stanovená pravidla,
do kterého týdne těhotenství vám proplatí léčebné výlohy. Ve většině případů je hranicí 22. týden, u některých pojišťoven můžete uspět i ve 26. týdnu nebo 32. týdnu. Pokud jste ale v pokročilejším stupni těhotenství, je na místě jistá ostražitost.

Pořádně si pročtěte takzvanou výluku z pojištění    

Nejdůležitější součástí pojištění je takzvané pojištění léčebných výloh. To zahrnuje komplexní péči v zahraničí – lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, přepravu z místa pobytu do nemocnice nebo převoz do České republiky. Pozornost musíte věnovat i výluce z pojištění, což jsou důvody, kvůli kterým vám pojišťovna nemusí vyplatit vůbec nic. Jedná se především o řízení vozidel bez dokladu, léčení onemocnění, které se objevilo před odjezdem, chronické nemoci nebo léčení duševních poruch.

Výjimka je tvořena u ošetření lékařem při akutních komplikacích, které vzniknou během prvních šesti měsíců vašeho těhotenství. Každá pojišťovna však má určená pravidla vyplácení. Jestliže se objeví nějaký problém, který vám diagnostikovali v určité lhůtě před odcestováním do zahraničí, nemusíte od pojišťovny dostat žádnou finanční částku. Nabídky jednotlivých pojišťoven si můžete zjistit díky srovnání cestovního pojištění on-line.

Bez cestovního pojištění to nepůjde

Cestování v těhotenství má svá rizika. Při sjednávání cestovního pojištění se vždy informujte o přesném krytí léčebných výhod. V těhotenství podstupujete určité riziko, které je s cestou i pobytem v zahraničí spojené. Proto nikdy necestujte bez potřebného pojištění. Nemuselo by se vám to vyplatit.