Chorvatsko – krásná i ideální země pro vaši dovolenou

Do letní dovolené ještě pár měsíců chybí, my víme. To nás ale neodradí od toho se na ni trochu připravit už teď. Asi vám neuniklo, že oblíbenou lokalitou Čechů je Chorvatsko. Víte ale proč? Že ne? Pojďte si o tom přečíst.

 

 

 

Na dovolené v Chorvatsku si užijete všech krás

Chorvatsko, jehož rozloha je 56 542 km2 se totiž může pochlubit opravdu rozmanitou krajinou, nádhernými přírodními krásami, kulturou i architektonikou. Tato země oplývá jak hornatou částí, tak lesy, pastvinami i mnoha národními parky. Dále k této zemi samozřejmě patří více než 200 kilometrů dlouhé i členité pobřeží Jadranského moře, a v něm je rozprostřeno několik stovek ostrovů i malých ostrůvků, které se táhnou od severu k jihu. A právě díky všem těmto věcem se dovolená v Chorvatsku stává velmi oblíbenou a vyhledávanou. Destinací, které můžete v této zemi navštívit je opravdu hodně. Podle nás ale k té neoblíbenější části patří Istrie, která je svou rozlohou 3000 km2 největším chorvatským poloostrovem.

 

zajezdy do chorvatska

Každá část Istrie v sobě skrývá něco jiného

Istrie je pro turisty atraktivní nejen pro krásné pobřeží, ale také pro malebná města a různě velké vesničky. Její vnitrozemí oplývá značnou kulturou i historickým bohatstvím, navíc je plné termálních a minerálních pramenů. Geograficky se Istrie dělí na tři části – Bílou Istrii, Šedou Istrii a Červenou Istrii. Každá část je specifická něčím jiným. Bílá krasovými plošinami, Šedá svou úrodnou půdou a Červená rovinou i řekami Mirna a Rasa. Přesto bychom řekli, že k vyhledávané i nejoblíbenější rekreační oblasti celého Istrijského poloostrova patří Kvarnerská riviéra a Západní pobřeží. Krásná místa k návštěvě najdete ovšem i v samotném vnitrozemí tohoto poloostrova, které je plné středověkých měst.

 

Ať už svou dovolenou strávíte v Chorvatsku na Istrii, nebo v jiné krásné lokalitě této země, věřte, že skvělé zájezdy do Chorvatska najdete na  NewTravel.cz, který je přehledný a plný pestrých nabídek. Vyberte si ten nejlepší zájezd ještě dnes!