Chcete utéct rušné Praze? Kvalitní bydlení najdete i na kraji města

Najít v hlavním městě luxusní bydlení není nijak složité. Nabídka bytů je bohatá, takže si můžete vybrat nemovitost, která vám bude z hlediska stylu, lokality i ceny vyhovovat nejvíce.

Na výběr přitom rozhodně nemáte jen domy a byty v centru Prahy. Kvalitní a moderní rezidenční projekty vznikají i v okrajových částech města, které skýtají více klidu a zároveň je v nich více příležitostí pro krátké i delší výlety mimo turistické centrum.

Strach z dojíždění je zbytečný

Typickým příkladem je například Velká Chuchle. Ta je oficiálně součástí Prahy 5, zároveň přitom odtud není daleko do Chuchelského Háje, Českého krasu nebo na cyklovýlety po okolí Berounky a Vltavy. Obec je výborně občansky vybavená, takže tu najdete prodejnu potravin, poštu, mateřskou a základní školu, ordinaci praktického lékaře, ale i třeba pobočku pražské městské knihovny.

Strach z toho, že by pro vás skončil společenský život, pokud se odstěhujete na okraj Prahy, rozhodně mít nemusíte. Z podobných částí jezdí do velkoměsta po celý den běžně několik linek MHD, kromě toho lze využívat vlaky linky S, díky kterých se za chvilku dostanete na některé z pražských nádraží. A pokud se chystáte autem kamkoliv za Prahu, tak z okrajové části najedete na okruh nebo na dálnici obvykle během chvilky.

Luxusní bydlení v Chuchli

Luxusní bydlení v Chuchli

V zahradě můžete odpočívat

Při výběru samotného domu či bytu samozřejmě záleží hlavně na tom, jak si luxusní bydlení představujete. Má jít o starší dům s architektonickou historií, nebo spíše o moderní vzdušný prostor? Ve druhém případě stojí za zmínku třeba čtvrť Vily Chuchle, kterou najdete na svahu Velké Chuchle, přímo nad známým dostihovým závodištěm.

Většina těchto luxusních vil je vybavena garáží a prostornou terasou s výhledem na Modřany. Součástí je samozřejmě i parkovací místo před vilou a zahrada, ve které si můžete užívat čerstvého vzduchu i v okamžicích, kdy se vám nechce opouštět domov.