Chcete pro své dítě něco jiného? Přihlaste ho do Montessori školky a školy

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, což platí i o vzdělání. Proto pokud chcete pro své ratolesti jiný přístup v učení, vyzkoušejte Montessori školu a pro nejmenší i školku.

Metodika učení přišla z Itálie

Montessori koncept je ucelený a propracovaný výchovně vzdělávací program. Montessori školka i škola se řídí zásadami navrženými italskou lékařkou a pedagožkou Marií Montesorri. Tento koncept se od tradičního vzdělávání liší. Není založen na drilu a mechanickém pamatování si věcí, ale na zkušenostech. Dítě je vždy respektováno a považováno za samostatně vyvíjející se bytost. Děti pak berou své učitelé jako partnera a ne jako autoritu. Zvyknou si, že učitel je tady pro to, aby jim pomohl vždy, když potřebují. Hlavním mottem tohoto konceptu je: „Pomoz mi, abych to zvládnul sám“. Výuka v Montessori školce se řídí několika principy. K hlavním patří již zmíněný partnerský přístup, poté svobodná volba práce, věková různorodost a spolupráce.

montessori_skolka

V zahraničí je Montessori vzdělání známé již mnoho desítek let. U nás začalo vzkvétat v 90. letech. První škola takového typu vznikla v Praze, mateřská školka v Kladně a v Jablonci nad Nisou. Postupně se pak koncept dostal i do ostatních měst po celé České republice.

Soukromá mateřská škola i školka v Mnichovicích

V Praze a okolí může vaše dítě navštěvovat Montessori ZŠ v Mnichovicích, což je malé město vzdálené 30 km od Prahy. Právě tady se naučí vše, co by na daném stupni mělo zvládnout a v této soukromé ZŠ získá zpětnou vazbu od učitele i ostatních dětí.

V Mnichovicích se nachází rovněž soukromá mateřská školka plná moderních pomůcek a hraček podporujících děti v poznávání a učení. I zde probíhá metodika Montessori, která v dětech podporuje samostatnost a zdravou sebedůvěru. Ve školce jsou anglicky mluvící učitelé, díky kterým se děti pouštějí do přirozené komunikace v cizím jazyce. Montessori Mozaika nabízí i klub maminek, kde na vás i vaše ratolesti čeká každý týden program. Děti si pohrají s hračkami, naučí se různým dovednostem a ještě se seznámí s dalšími dětmi.