Černá Hora je skvělé místo pro rodinnou dovolenou

http://www.posedlost.cz/

 

Černá Hora je malý hornatý balkánský stát velikosti Středočeského kraje, který v sobě ukrývá mnoho překvapení i přírodní a kulturní skvosty. Proto je nejvyšší čas do tohoto krásného místa vyrazit na dovolenou. Je pravda, že s velkým předstihem to už asi nestihnete, ale pořád máte šanci vybrat last minute Černá Hora. A v dnešním článku se podíváme do dvou krásných starobylých měst – Kotoru a Budvy.

Kotor a boka Kotorská

Boka Kotorská měří 28 kilometrů a svou délkou je největším přírodním zálivem na jihu Jadranského moře. Boka se větví na čtyři menší zálivy a nejužším místem je takzvané Verige široké pouze 350 metrů. V minulosti byla boka Kotorská považována za nejjižnější fjord Evropy. Což bylo nesmyslné tvrzení, protože se v těchto místech vůbec žádný ledovec v historii nenacházel. Jedná se však o zatopené ústí řeky. Tato zátoka byla v roce 1979 zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kotor a boka Kotorská

Kotor a boka Kotorská

Krásy boky Kotorské se odráží v řadě jejích kontrastů. Zasněžené vrcholky hor, kostely, paláce a domy. V dolní části se pod horami nachází starobylé město Kotor se středověkým hradem, jehož dochované části dodnes spojují majestátní hradby.

Budva je nejslunnější oblast na Jadranu

Podobně jako Kotor i Budva má na co nalákat turisty. Toto město patří k nejvýznamnějším turistickým destinacím v celé Černé Hoře. Jeho historické jádro se dochovalo ve formě uzavřené opevněné citadely. Staré město – Stari Grad je uzavřenou spletí úzkých uliček a nejvýznamnějších historických staveb. Nachází se na výběžku pevniny a ze všech stran je obestavěn středověkými hradbami. Dovolená v Budvě představuje krásnou historii, rušný noční život i nádherné pláže. Tato oblast je jednou z nejslunečnějších na Jadranu.

Budva

Budva

Vyberte si z celé řady last minute nabídek

Černá Hora má však mnoho dalších krásných míst, která stojí za to navštívit. Proto ať si vybere jakékoliv místo, určitě neprohloupíte. Navíc je last minute skvělou volbou pro všechny, kteří si ještě dovolenou nezarezervovali. TOP nabídku naleznete na posedlost.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *