Bylinky mohou pomoci vyléčit řadu problémů

Bylinky patřily mezi základní léčebné prvky, kterými si lidé už v minulosti ulehčovali od různých bolestí i nemocí. Jejich využívání sahá až k samotným kořenům lidské existence. Už v době antiky psali velcí spisovatelé, jako Hippokrates nebo Galenos, o léčivé síle bylin. V té době se lidé řídili spíše metodou „pokus – omyl“, ale postupem času se léčení pomocí bylinek vykrystalizovalo do podoby, jakou ji známe dnes.  Mohou nám pomoci od různých bolestí i podpořit léčbu onemocnění. A od kterých problémů nejčastěji pomáhají a který herbář bylinek můžete použít? Tak přesně to se dozvíte v dnešním článku.

Třezalka

Bolesti zad, kolen i kloubů

V případě pohybových problémů jsou byliny skvělou alternativou jak snížit bolestivost. Pokud trpíte spíše chronickými problémy, je dobré zvolit komplexní přístup a celkově posílit organismus. Vhodné je i používání bylinných mastí nebo zábalů.

Gynekologické problémy

Nejčastěji jsou účinné při problémech s otěhotněním, nepravidelné menstruaci, zánětlivých stavech i k úpravě hormonální rovnováhy.

Trávicí problémy

Základem harmonizace trávicího ústrojí je rovnováha střevní mikroflóry i optimalizace funkce jater a ledvin. Léčivky vám mohou pomoci se zácpou, stejně jako s průjmem nebo nadýmáním. Důležitou roli hraje i cílená očista organismu a podpora činnosti žlučníku.

Alergie, astma i další dýchací potíže

Právě u těchto problémů pomáhají více než jiné prostředky. Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy i kožní nemoci. U těchto onemocnění je nutné hledat příčinu. A ve většině případů je to zaplísnění organismu. Právě k tomu jsou bylinky jako dělané, stejně jako k očistě střeva i jater.

V herbáři bylinek najdete tu správnou bylinu na každý problém

Téměř na každou obtíž existuje nějaká šikovná léčivka. Pokud se chcete o bylinkách i jejich účincích dozvědět více, určitě sledujte online herbář bylinek, kde se dozvíte mnohem více. Bylinkovo.cz vám přináší mnoho zajímavých článků, nápadů i možností jak všechny rostlinky využít.