Bez čeho se na dovolené neobejdete

Letní dovolená má být hlavně o odpočinku, relaxaci a příjemně stráveném čase s rodinou nebo s přáteli. Abyste si dovolenou opravdu užili, je vhodné připravit se na ni s předstihem. Inspirujte se nejdůležitějšími kousky šatníku, které byste si neměli zapomenout přibalit sebou.

Co potřebujete na dovolenou

Kromě nutností, kterými jsou například doklady, peníze, foťák nebo lékárnička, zůstává největším problémem balení oblečení. Většina žen by si ideálně zabalila celý šatník, protože nikdy neví, co bude na dovolené potřebovat. Muži to mají jednodušší, protože jim většinou stačí kraťasy, trička a trenýrky či boxerky.

Plán podle typu dovolené

Naplánujte si oblečení podle toho, na jakou dovolenou se chystáte. Pokud jedete na sportovní dovolenou, tak si s sebou přibalte funkční oblečení a pohodlné sportovní prádlo. Pokud se chystáte k moři nebo na jinou odpočinkovou dovolenou, tak volte ležérnější a pohodlnější oblečení. Klíčem k úspěchu je mít multifunkční kousky oblečení, které se dají různě kombinovat. Základem je pak kvalitní spodní prádlo, ve kterém se budete cítit pohodlně ať už během dlouhé cesty dopravním prostředkem, tak při procházkách třeba po památkách.

Materiály a střihy

Na dovolenou si zabalte oblečení, spodní prádlo a také obuv, na kterou jste zvyklí. Není nic horšího než rozcházet nové boty nebo mít nepříjemný pocit z nového trička nebo nepadnoucího prádla. Volte ověřené materiály, bavlněné kalhotky nebo trenýrky, pohodlné střihy a pro snadné kombinování si vyberte neutrální barevnou paletu.

Vhodné doplňky

V čem můžete na dovolené zariskovat, jsou doplňky. Od kabelek, přes sluneční brýle až po pokrývku hlavy nebo šperky. Ať už si přibalíte oblíbený náramek, náhrdelník nebo třeba brož, tak volte takové, kterými oživíte jednoduché oblečení. V létě se nemusíte bát netradičních kombinací, potisků ani bláznivých kousků.

Základ je spodní prádlo

Kromě plavek, které jsou vhodné alespoň dvoje, aby vám stihly uschnout, nezapomeňte přibalit dostatek spodního prádla. Spodní prádlo je základ, který nezabere tolik místa a vždy je lepší mít ho více než méně. A pokud nevíte, jaké spodní prádlo zabalit, tak si zabalte takové, které se dá denně nosit a můžete v něm jít do města, ale také sportovat. Nezapomeňte tedy na padnoucí podprsenku, klasické bavlněné kalhotky nebo také erotické krajkové kalhotky.

Další tipy na balení

  • Pokud máte omezený počet zavazadel a místa, tak můžete ušetřit prostor pro oblečení tím, že oblečení srolujete. Tím zabalíte mnohem víc oblečení, než kdybyste jej skládali.
  • Vyplňte také prostor v botách nebo třeba v ruličce od toaletního papíru. Každé místo se cení a je možné právě do těchto prostor schovat ponožky, spodní prádlo nebo další malé drobnosti.