Angličtina od malička? Dárek na celý život!

Učit anglicky děti v době, kdy vůbec netuší, co to znamená druhý jazyk a proč by se jej měly učit? Zatímco rodiče tápají a často novým metodám nerozumí, odborníci jsou zajedno. Zábavné a kreativní vzdělávací prostředí může dětem poskytnout základ pro znalost cizích jazyků a úspěchy v pozdějším věku i při kurzech pro pokročilé.

Učení bez obav

V nejmladším věku nejde ani o samotné učení cizího jazyka, ale o poznávání dalšího jazykového prostředí kreativní a nenásilnou formou. Děti se v této rané fázi zbavují ostychu z mluvení a získávají k angličtině pozitivní vztah, proto jsou kurzy angličtiny pro nejmenší tolik důležité. Výuka probíhá hravou formou, děti vlastně ani nepoznají, že se jedná o učení. Aktivity se navíc střídají a děti se tak učí bez obav, nedochází u nich ani ke ztrátě pozornosti. K tomu využívají lektoři hry, písničky nebo básničky, které děti baví.

Udržení motivace

Nenásilná forma vede u dětí k velkým pokrokům, ale rodiče musí dohlídnout také na pravidelné opakování, bez kterého se nelze cizímu jazyku naučit. U starších dětí pak bývá problémem udržení motivace pro učení, tím spíše, když v době pandemie nemohly chodit do školy. Řešením je on-line výuka angličtiny pro děti, kdy si mohou v domácím prostředí procvičit zapomenutou látku, zopakovat dosavadní znalosti nebo vyzkoušet konverzaci s rodilým mluvčím.

Široký repertoár aktivit v cizím jazyce

Motivaci lze ale podpořit také různými aktivitami v cizím jazyce. Může se jednat o četbu oblíbených autorů ve zjednodušené formě v anglickém jazyce, ale také poslechu hudby v originále. Právě poslech v kombinaci s vizuálními vjemy napomáhá k získání lepší výslovnosti a pochopení skrytých významů, proto se doporučuje sledování videí, seriálů nebo filmů v originále s doplněnými titulky. V létě navíc mohou děti vyrazit na příměstské tábory s angličtinou, během kterých zábavný prázdninový program doplňuje hravá výuka angličtiny a mohou se při tom zdokonalit v jízdě na in-line bruslích.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *