Připravte svůj domov na příchod novorozence

Příprava na novorozence je velmi vzrušující. Je toho tolik co udělat pro to, aby vaše dítě bylo v pohodlí a šťastné, že je někdy těžké se rozhodnout, kde začít. Musíte z vašeho domu udělat útulné, čisté a pohodlné místo, ve kterém se nenachází žádné nebezpečí nebo škodlivé nemoci.

Ilustrační foto / www.123rf.com

Ilustrační foto / www.123rf.com


 
Zde je několik tipů, které vám pomohou připravit dům pro nového člena rodiny.
 
1. Je důležité, aby byl váš domov a okolí bezpečný pro děti. Děti rostou velmi rychle a jejich zvědavost nezná hranic. Dejte všechny ostré předměty na místo, kam dítě nedosáhne. Zabezpečte všechny elektrické zásuvky. Možná budete muset svému novému dítěti koupit speciální autosedačku.
2. Dejte všechny chemikálie pryč, řádně uzavřené a označené. Běžně používané látky jako čisticí prostředky, voda po holení či alkohol mohou být pro dítě toxické. Uzamčený prostor jako například vysoká skříňka je nejlepší.
3. Odpojte elektrické natáčky a fény, když je zrovna nepoužíváte. Podívejte se do koutů, kde se mohou nacházet některé zbytečné kabely, zásuvky atd. Vyhoďte je.
4. Schovejte veškeré umělé balicí materiály, úschovné vaky na oblečení, potravinové fólie mimo dosah dítěte. Tyto věci jsou častou příčinou udušení.
5. Budete potřebovat kolébku, aby mohlo miminko po narození spát vedle vás. Možná budete potřebovat také přebalovací stůl – pevný stůl s měkkou matrací, na který položíte miminko během vyměňování pleny. Je dobré přidat nějaké šuplíky, abyste si tam mohli odložit oblečení pro dítě, krémy, šampony a jiné přípravky.
6. Bude pro vás těžké krmit dítě a měnit mu pleny v noci, takže bude bezpečnější a praktičtější mít po ruce několik dobře umístěných světel.
7. Když budete kupovat hračky, ujistěte se, že nemají malé části nebo ostré hrany. Chrastítka, mačkací hračky a kousací kroužky ve velkých velikostech jsou pro dítě dobré.
8. Asi si budete chtít koupit kočárek, abyste vašeho novorozence mohli vzít na poklidnou procházku. Kupte takový, který je vyroben z nehořlavého materiálu.
9. I když dítě kojíte, budou se vám hodit kojenecké lahve, sterilizátor a sunar pro mimořádné okolnosti.
10. Budete také potřebovat nějaké lněné prádlo a kojenecké oblečení, aby bylo vaše miminko v teple a pohodlí.
.
V dnešní hektické době se mohou rodiče s příchodem novorozeného dítěte cítit trochu zdrceně. Dobrá příprava jim vše ale ulehčí.