3 předsudky, které nám ženám brání vyrazit na kolo

Česko je doslova rájem cyklistů. Naše malá země je prošpikovaná hustou sítí cyklostezek, které vedou krásnou krajinou, kolem zajímavých míst a památek. Nejčastěji na sedlo kola usedají hlavně muži. Ženy totiž mají vůči tomuto jízdnímu stroji spoustu předsudků. Které patří mezi ty nejčastěji a je na nich něco pravdy nebo se jedná jenom o výmluvy?

Ubírá nám sexappeal

Snad každá žena se chce líbit – a to vždy, všude a za každé situace. Mnohdy se domníváme, že na kole si nejde udržet půvab, eleganci a sexappeal. Slušivý účes zdeformuje cyklistická helma, půvaby naší postavy zase zmizí pod nevzhledným funkčním dresem. Není ovšem třeba vidět to tak tragicky. Výrobci se totiž dnes doslova předhání v tom, aby jednotlivé kousky plnily nejen bezpečnostní úlohu, ale zároveň také dělaly parádu.

cyklisticka_helma

Je to otrava a utrpení

Kolo není jenom dopravním prostředkem, který nás dostane z bodu A do bodu B. Jízda na něm je zábavou a relaxací, pročistíte si při ní hlavu, uděláte něco pro lepší zdraví i krásnější postavu. Zkuste povolat kamarádky a vyrazte společně na jarní cyklistický výlet. Zvolte nenáročnou trasu, která povede pěknou krajinou, nabídne dech beroucí výhledy do okolí i možnosti, kde se zastavit na občerstvení, osvěžení a odpočinek. Jízda tak nebude žádným utrpením a kolo se tak možná stane vaším novým koníčkem.

Není na to čas

Aniž bychom jakkoli chtěli snižovat úlohu mužů, je třeba říct, že dámy toho mají na starost víc než dost. Jakmile jim v práci padne, letí na nákup, pak rychle domů uvařit večeři, napsat s dětmi úkoly, poklidit, splnit nejrůznější povinnosti. O víkendu to pak vypadá velmi podobně, zkrátka na nějaké radovánky nemají čas. Přitom na kolo se dá vyrazit s celou rodinou. Starší potomci už zvládnou šlapat sami, ty menší pak usadíte do sedačky na kolo. Pobyt v přírodě prospěje všem, zeleň totiž působí na duševní i fyzické zdraví. A když pak příjemný výlet zakončíte třeba posezením v cukrárně, kde si za vynaloženou námahu dopřejete zaslouženou odměnu, můžete už všichni nadšeně plánovat, kdy a kam vyrazíte zase příště.