Milí středoškoláci, žijeme v době „anglické”

Historici pojmenovali dávné etapy lidských dějiny podle materiálů, které byly v té době nejběžněji užívané při práci. Měli jsme dobu kamennou, bronzovou, železnou… Dvacátému století se bude třeba jednou říkat doba plastová a jednadvacátému zase nanovláknová.

Dnešní lidé však nesedí doma jako dřív a nevyrábějí výrobky; to za nás dělají stroje. V globalizovaném světě 21. století není náplní našich životů výroba zboží denní spotřeby či jídla, ale jsou to nepoměrně komplexnější zaměstnání a profese. Při výkonu dnešních běžných pracovních úkonů nám již nestačí jen nástroje z kovu.

Naším skutečným nástrojem pro práci je lidský mozek a potažmo jazyk, kterým hovoříme. A vzhledem ke globalizované povaze současného světa se stala jazykem číslo jedna celosvětově angličtina. Hodilo by se říci, že žijeme v době „anglické”.

Vystudovat školu v době „anglické” samo o sobě již zdaleka nestačí. Výuční list, maturita či vysokoškolský titul vám na přijetí do vámi vysněného zaměstnání stačit nebudou. Vaši budoucí zaměstnavatelé budou na 90 % vyžadovat pokročilou (někdy i certifikovanou) znalost angličtiny a s největší pravděpodobností i dalšího cizího jazyka.

V dnešní době musí umět anglicky i stavební dělník, aby mohl cestovat na zahraniční montáže.

Zeptali jsme se personalistů a dozvěděli jsme se, že až překvapivě mnoho středoškolských uchazečů o zaměstnání nesplňuje podmínky pro přijetí z důvodů jazykové nevybavenosti. Ač vlastní vinou anebo vinou středních školy angličtinu buď nestudovali vůbec anebo se ve škole nic nenaučili.

Maturita sama o sobě není zárukou jazykových dovedností. Pro mnohé takové absolventy, aby neskončili hned po studiích na úřadu práce, je jediným řešením pomaturitní studium jazyků. Bez něj by jen velmi těžko našli kvalifikovanou a dobře finančně ohodnocenou práci.

jazykova_skola

Pokud se po střední škole chystáte na Vysokou školu, angličtina bude pro vás také základ. Při studiu humanitních oborů brzy zjistíte, že zdroje dat i sekundární literatura jsou výlučně v angličtině. To stejné začíná postupně platit i v případě přírodovědných oborů.

V technických oborech vám zase znalost angličtiny může otevřít cestu k zajímavé a dobře placené práci již během studia. O možnosti vycestovat na Erasmus a získat nezapomenutelnou životní zkušenost ani nemluvě.

Pomaturitní studium jazyka vám nejen pomůže řádně dostudovat, ale nabyté jazykové dovednosti zužitkujete i mimo studijní povinnosti.

Máte-li za sebou středoškolské studium a chystáte se začlenit do pracovního procesu anebo ke studiu na vysoké škole, tak před vámi stojí dvě možnosti. Buď zariskovat a věřit si, že vám vaše dosavadní znalost angličtiny bude k vašemu uplatnění stačit anebo se přihlásit na pomaturitní studium angličtiny v Brně.

Brno není jen městem studentů a centrem pracovních příležitostí, ale sídlí zde také vynikající Jazyková škola PELICAN, která je jedním z nejlepších poskytovatelů pomaturitních kurzů angličtiny v České republice.

Máte-li za sebou čerstvě středoškolské studium a chystáte se začlenit do pracovního procesu anebo ke studiu na vysoké škole. Potom by pro vás mělo být pomaturitní studium angličtiny u PELICANA volbou číslo jedna.

Dnes stojíte na rozcestí a špatné rozhodnutí teď (např. z důvodů snahy ušetřit si nějaké peníze), může poznamenat vaši budoucí kariéru v následujících letech, možná však také na celý váš život.

Udělej něco pro své budoucí já a přihlas se ještě dnes. Jinak se v době „anglické” neuplatníte.